دبیر شورای راهبردی ستاد سلول های بنیادین:

دانشگاه های فناور وكارآفرین برای كاهش فاصله دانش وبازارایجاد می گردد

دانشگاه های فناور وكارآفرین برای كاهش فاصله دانش وبازارایجاد می گردد فیكس سرور: كرج- دبیرشورای راهبردی ستاد سلول های بنیادین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت كه فعالیت در عرصه سلول های بنیادین ضمن تربیت دانشگاه های فناور و كارآفرین فاصله بین دانش و بازار را پر می كند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایرنا، محمدامیر امیرخانی روز شنبه در آیین آغاز عملیات عمرانی ساخت اولین شهر سلولی كشور در پردیس دانشگاهی خوارزمی در كرج، اضافه كرد: از 10 تا 12 سال پیش تمركز بسیار در حوزه علوم وسلول های بنیادین صورت گرفته است.
وی تصریح كرد: در سال های آینده بخش مهمی از بازار سلامت در حوزه سلول های بازساختی است و هر كسی بتواند به مسیر تجاری این بخش دست پیدا كند سهم بسیاری در این بازار خواهد داشت.
وی اظهار داشت: سلول های بنیادین جزو علوم روز دنیا است و هركشوری حرفی برای گفتن در آن داشته باشد جایگاه خوبی در علوم جهانی دارد.
امیرخانی تصریح كرد كه از حدود سال 2020 به بعد بازار علوم سلول های بنیادین شكل می گیرد و به شدت رشد تصاعدی می گیرد و ما هم باید در این بازار سهم داشته باشیم، زیرا به شدت اشتغال آفرین است چون فقط منحصر به پزشكی نیست.
وی خاطرنشان كرد: درحوزه سلول های بنیادین در هر بخشی كه كار می گردد مثل چشم، قلب، پوست، بیماری های ریوی و... كار نیروهای فنی و مهندسی است و تمام رشته ها در آن درگیر هستند به طوریكه می تواند اشتغال زا باشد.
دبیر شورای راهبردی ستاد سلول های بنیادین اضافه كرد: در كشور این فیلد پاسخگوی نیازهای درمانی است و حیطه بسیار پرخیر و بركتی است و باسخگویی به بیماری های صعب العلاج را دارد.
امیرخانی تصریح كرد: امروز بعضی از درمان ها با روش سلول های بنیادین آرام آرام وارد بازار می گردد كه یكی از محصولاتش سلول درمانی برای درمان بعضی از سرطان هاست به طوریكه حدود 470 هزار دلار هر كورس درمانی آن هزینه دارد كه نزدیك 2 میلیارد تومان است و اگر نتوانیم درمان های جدید را تولید نماییم با چالش مواجه می شویم.
وی ادامه داد: در كشور به همت دانشمندان بزرگ از 10 سال قبل شركت های مختلف مثل رویان و ده ها شركت دیگر نظیر آن به وجود آمده تا محققان ما در آن فعال شوند.
این مسئول بیان داشت: دانشگاه های ما دانش آموخته دارند ولی الزاما برای تولید محصولات تجاری تربیت نشده اند و منتظرند كسی آن ها را استخدام كند در صورتی كه استخدام بدترین اعتیاد است زیرا نوآور نیست.
وی خاطرنشان كرد: شهر سلولی كریدور مجموعه شركت های دانش بنیانی است كه فاصله بین دانش و بازار را پر می كند به طوریكه دانشگاه نسل سه فناور و دانشگاه نسل چهارم كارافرین تربیت می كند.
شهر سلول مجموعه ای است كه برای نخستین بار در كنار یك دانشگاه شكل می گیرد كه افتخاری برای استان البرز است.
امیرخانی با اشاره به اینكه البرزی ها امروز مبدا یك مدل هستند، اضافه كرد: موفقیت این پروژه اثر بسیاری در كشور خواهد داشت و اگر نتوانیم حمایت های استانی را برای زیرساخت هایش جلب نماییم به مشكل می خوریم زیرا یك مجموعه ای در كنار دانشگاه تولید می نماییم كه از اكنون مجموعه اساتید و دانشگاهیان در استان و استان های مجاور كه صاحب ایده هستند ولی منابعش را برای تجاری سازی ایده ندارند، به سمت آن می آیند.
وی ادامه داد: البرز می تواند به یك زیست بوم مناسب برای تبدیل ایده ها به محصول و روانه سازی آن به بازار باشد كه این اتفاق ازدل یك دانشگاه بیرون می آید.
نخستین شهر سلولی كشور توسط پردیس دانشگاهی خوارزمی در زمینی به مساحت 60 هكتار در كرج و در سه فاز كار ساختش شروع شد
پردیس دانشگاه خوارزمی كه از حدود 100 سال قبل كار خویش را با تربیت معلم و دبیر آغاز كرد اكنون در دو بخش تهران و كرج در دانشكده های مختلف همچون ادبیات، روانشناسی و اقتصاد مشغول فعالیت است.
6156/1535


1396/12/19
21:49:46
5.0 / 5
4709
تگهای خبر: دانشگاه , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین