ماهر:

انتشار بدافزاری در پوشش فیلترشكن

انتشار بدافزاری در پوشش فیلترشكن به گزارش فیكس سرور مطالب انعكاس یافته در رسانه ها و مشاهدات در فضای سایبری كشور از آن حكایت می كند كه بدافزاری در پوشش یك فیلترشكن با سوء استفاده از ناآگاهی كاربران اندروید در حال انتشار می باشد.


به گزارش روز یكشنبه علمی ایرنا از مركز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای كامپیوتری 'ماهر'، این مركز با تایید مبحث به اطلاع می رساند كه تحلیل های فنی بر روی كد مهاجم نشان می دهند كه حمله این بدافزار، با دریافت یك پیامك فریبنده كه مدعی ارائه فیلترشكن با استفاده از یك آدرس وب است، آغاز می گردد.
با كلیك كردن كاربر بر روی لینك مذكور، بدافزار بر روی تلفن قربانی دانلود می گردد. از كاربر در زمان نصب، مجوز دسترسی به مواردی همچون فهرست مخاطبین و خدمات پیامك دریافت می گردد. در ادامه بدافزار لینك انتشار خویش را برای تمام افراد موجود در لیست مخاطبین ازطریق پیامك ارسال می نماید. بعد از آن فهرست مخاطبین حذف می گردد.
برای پیشگیری از این حمله و حملات مشابه، به كاربران اكیدا سفارش می گردد كه از دانلود و نصب برنامه ها خارج از بازارهای اپلیكشن معتبر پرهیز نمایند و در زمان نصب برنامه ها به دسترسی های تقاضا شده از جانب آن ها دقت بیشتری داشته باشند.
بكارگیری برنامه های ضد ویروس بر روی تلفن های همراه و تهیه پشتیبان از اطلاعات پرارزش هم بعنوان یك سیاست كلی در مقابله با بدافزارها سفارش می گردد.


 

1396/10/18
18:25:04
5.0 / 5
5231
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین