نابود شدن جوامع بشری با شبكه های اجتماعی

نابود شدن جوامع بشری با شبكه های اجتماعی به گزارش فیكس سرور یكی از مدیران ارشد فیسبوك، شبكه های اجتماعی را بعنوان عامل نابودی جوامع بشری معرفی نمود.


به گزارش روز شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، چاتمت پالیهاپیتیا كه یكی از معاونان سابق فیسبوك است با شاره به كمپین شوخی شبكه اجتماعی WhatsApp كه منجر به مجموعه ای از بدنامی ها در هند شد، شبكه های اجتماعی را ابزاری با قابلیت نابود كردن ساختارهای اجتماعی دانست.
وی كه در دانشكده كسب و كار دانشگاه استنفورد سخنرانی می كرد، در این رابطه اظهار داشت: چرخه های كوتاه مدت فیسبوك كه بر مبنای هیجان طراحی می شوند، عملكرد ساختارهای اجتماعی را نابود می كند. تعاملاتی مانند لایك كردن یك عكس یا افزودن یك توییت به علاقمندی ها، اقداماتی كوتاه مدت هستند و ارتباطات معنادار محسوب نمی شوند.
رسانه های اجتماعی امروزی ابزارهایی هستند كه امكان شنیده شدن پیغام های هر كاربر را بعنوان یك ایده قابل قبول و تشدید شده فراهم می كنند. این خصوصیت امكان تبدیل شدن وقایع كوچك مثل زورگویی سایبری را به رخدادهای بزرگ مانند كمپین های وسیع تمسخر و آزار و اذیت سایرین فراهم می كند.
در طول سال های اخیر گروه های تروریستی از لایك كردن در شبكه های اجتماعی بعنوان ابزاری برای عضوگیری بهره برده اند و تحقیقات متعددی بین افسردگی نوجوانان و استفاده از گوشیهای هوشمند و شبكه های اجتماعی رابطه مستقیمی را كشف كرده اند. البته تاثیر شبكه های اجتماعی بازتاب عملكرد كاربران است و همواره فضایی برای افرادی كه از این ابزارها سوء استفاده می نمایند وجود دارد؛ اما نباید مزایای واقعی چنین شبكه هایی هم نادیده گرفته شود.

 

1396/10/16
22:32:43
5.0 / 5
5316
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین