با تلاش پژوهشگران كانادایی محقق شد

ساخت یك ابزار الكترونیكی برای كنترل آسم

ساخت یك ابزار الكترونیكی برای كنترل آسم فیكس سرور: پژوهشگران كانادایی برای بهبود كیفیت مراقبت از بیماران مبتلا به آسم، نوعی ابزار الكترونیكی ابداع نموده اند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، پژوهشگران كانادایی، ابزار الكترونیكی جدیدی جهت بررسی آسم ابداع نموده اند كه می تواند به افراد مبتلا به این بیماری در كنترل بهتر آن كمك نماید.
هدف این پژوهش، مشخص كردن تأثیر و یا عدم تأثیر "سیستم الكترونیكی مدیریت آسم" (eAMS) در پر كردن شكاف های موجود در مراقبت از آسم است. این سیستم جدید، اولین ابزار مراقبت از آسم در نوع خود به حساب می آید كه بر شواهد تكیه دارد.
دكتر "سمیر گوپتا" (Samir Gupta)، از دانشمندان "بیمارستان سن مایكل" (NHS) تورنتو و سرپرست این پژوهش اظهار داشت: بیشتر بیماران هنوز نمی توانند بهترین نوع درمان را دریافت كنند؛ در نتیجه بیماری آنها با روند ضعیفی كنترل می شود. پزشكان برای نمایش بهترین نوع درمان، با موانع خیلی از جمله كمبود زمان، دانش، آموزش و منابع محلی روبه رو هستند. ما اهتمام داریم با بهره برداری از نیروی فناوری، این موانع را پشت سر بگذاریم.


"گوپتا" و گروهش، به مدت دو سال با ۲۳ پزشك همكاری كردند و توانستند ۱۲۷۲ بیمار مبتلا به صورتی آسم منحصر به فرد را مورد بررسی قرار دهند. آنها در این پژوهش، از سیستم eAMS برای تحلیل شرایط بیماران و كیفیت مراقبت از آنها استفاده كردند.
این ابزار كنترل جدید طوری طراحی شده كه بیماران بتوانند با كمك آن، به تنهایی وضعیت سلامت خودرا بررسی نمایند.
"كورتنی پرایس" (Courtney Price)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: پژوهش ما نشان داده است كه ابزار الكترونیكی بررسی سلامتی كه طراحی دقیقی دارند، می توانند نقش مؤثری در مراقبت های ابتدایی داشته باشند و كیفیت مراقبت را بالا برند.
این پژوهش، در مجله " European Respiratory Journal" به چاپ رسید.1397/11/26
21:20:58
5.0 / 5
4539
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین