به سفارش دارپا صورت می گیرد

كاشت سنسورهای زیستی در بدن سربازان برای ترمیم زخم آنها

كاشت سنسورهای زیستی در بدن سربازان برای ترمیم زخم آنها فیكس سرور: پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدیدی كه به سفارش دارپا صورت گرفته، قصد دارند با كاشت سنسور در بدن سربازان، به ترمیم زخم های آنها كمك كنند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از دیفنس وان، یكی از برنامه های پژوهشی جدید پنتاگون، كاشت سنسورهای زیستی، عملگرهای مكانیكی و حتی ابزار هوش مصنوعی در بدن سربازان است تا فرآیند ترمیم زخم های آنها با سرعت بیشتری صورت گیرد. این سازمان، یك برنامه پژوهشی جدید برای ابداع ایمپلنت هایی ترتیب داده كه می توانند به ترمیم بافت در زخم های شدید بپردازند.
"آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفتهٔ دفاعی آمریكا" یا "دارپا" (DARPA) می خواهد در اولین روز از ماه مارس، نشستی را در شهر آرلینگتون ایالت ویرجینیا برای پاسخگویی به سوالات برگزار كند و اطلاعات بیشتری در مورد این برنامه عرضه نماید.
پنتاگون برای بهبود آمادگی نظامی، در جستجوی تجهیزات زیست الكترونیكی است. طبق گزارش این سازمان، ۲۳ درصد زخم های سربازان، بطور كامل بسته نمی شوند و حدود دو سوم نظامیان مبتلا به چنین لطمه هایی، از "استخوان سازی نابجا" (Heterotopic ossification) رنج می برند كه تجربه دردناكی است و حركت آنها را محدود می كند.
درمان لطمه های شدید استخوان، پوست و اعصاب با استفاده از روش های قدیمی، ماه ها یا حتی سال ها زمان می برد و معمولاً بیماران بطور كامل درمان نمی شوند. هدف از این پژوهش جدید، برقراری ارتباط میان فناوری و بافت انسان است تا فرآیند بازیابی بدن، سریع تر و بهتر صورت گیرد.
"پاول شیهان" (Paul Sheehan)، مدیر این پروژه اظهار داشت: زخم ها، محیط های زنده هستند و هنگامی كه سلول ها و بافت ها كار ترمیم را آغاز می كنند، شرایط به سرعت تغییر می كند. دستیابی به یك روش درمانی ایده آل می تواند نسبت به این تغییرات واكنش نشان دهد و به فرآیند ترمیم سرعت بدهد. ما انتظار داریم این روش جدید، واكنش های ایمنی را تغییر دهد و سلول های لازم برای ترمیم زخم را به كار گیرد.
یكی از اهداف مهم و غیرمنتظره این پژوهش، نمایش یك مكانیسم جدید جهت بررسی فرآیندهای فیزیولوژیكی در زمان واقعی است. بااینكه به كار بردن درمان هایی مانند پماد آنتی بیوتیك برای درمان زخم مفید می باشد اما خارج كردن باكتری طبیعی بطور كامل، می تواند به فرآیند ترمیم ضرر برساند.
شیهان اضافه كرد: چنین بازخوردهایی نشان می دهند كه آنتی بیوتیك ها، بیشتر از ترمیم بافت، با تولید بافت جدید مقابله می كنند. تجهیزات الكترونیكی زیستی می توانند تغییرات صورت گرفته در مورد باكتری زخم را با استفاده از یك سیگنال تحلیل كنند تا فرآیند ترمیم را بررسی نمایند و فرآیندهای فیزیولوژیكی بدن را به هنگام نیاز كاهش دهند.
در بیانیه دارپا آمده است: این سازمان انتظار دارد پژوهشگران، یك سیستم انطباقی عرضه كنند كه به حسگرهایی برای ارزیابی زخم و ردیابی واكنش های پیچیده بدن مجهز باشد. عملگرهای مكانیكی زیستی كه سیگنال های مناسب را منتقل می كنند، می توانند بر فرآیند ترمیم مؤثر باشند.1397/11/25
23:10:07
5.0 / 5
4432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین