روشی كه درمان بیماری سرطان را گرفتار تحول می كند

روشی كه درمان بیماری سرطان را گرفتار تحول می كند فیكس سرور: پژوهشگران دانشگاه آكسفورد برای شناسایی طیف گسترده تری از سلول های سرطانی روشی ابداع نموده اند كه تاریخچه زندگی سلول های سرطانی را درمی یابد.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، سرطان بیماری پیچیده ای است. تومورها باز از انواع مختلفی از سلول های سرطانی تشكیل می شوند.
روش های درمانی كنونی برای درمان سرطان هنوز نتوانسته اند این تومورها را به كلی نابود سازند.
حال محققان دانشگاه آكسفورد روش جدیدی توسعه داده اند كه به یك باره تاریخچه زندگی هزاران سلول سرطانی را تشخیص می دهد.
این روش منجر به كشف روش های درمانی مؤثرتری خواهد شد.
سلول های سرطانی، در ابتدا سلول های معمولی و عادی بوده اند كه با بروز جهش های خاصی به این شكل درآمده اند و رشد و تكثیر آنها از كنترل خارج شده است.
سلول های سرطانی در داخل تومورها می توانند با روش های مختلفی جهش پیدا كنند. تا جایی كه روش های درمانی تنها روی بعضی از سرطان ها مؤثر باشد.
البته سلول هایی كه از هنوز سالم مانده اند می توانند در بدن به رشد خود ادامه دهند و گسترش یابند.
"آدام مید"( Adam Mead) یكی از محققان این پروژه اظهار داشت: بدون دانستن نوع سلول هایی كه بیمار دارد، پیش بینی یك روش درمانی برای وی دشوار است.
این به این معنا است كه بیماری بیماران سرطانی معمولاً دوباره عود می كند برای اینكه روش های درمانی تنها بعضی از انواع سلول های سرطانی را نابود می كند.
محققان دانشگاه آكسفورد برای شناسایی طیف گسترده تری از سلول های سرطانی این روش را ابداع نموده اند.
این تكنیك جدید " TARGET-seq" نام دارد و به اندازه ای حساس است كه می تواند جهش های مختلف در یك سلول را تشخیص دهد.
تكنیك " TARGET-seq" می تواند تاریخچه زندگی سلول ها را شناسایی كند. بعنوان مثال می تواند جهش ها و شرایطی كه یك سلول داشته است را دریابد.
تیم تحقیقاتی دانشگاه آكسفورد تكنیك " TARGET-seq" را روی ۴۵۵۹ سلول سرطانی كه متعلق به ۱۵ بیمار مبتلا به سرطان خون بودند، آزمایش كرد.
نكته جالب این آزمایش این بود كه اگرچه همه این بیماران یك نوع سرطان داشتند و روش های درمانی یكسانی روی آنها صورت گرفته بود، تاریخچه زندگی سلول های سرطانی آنها كاملاً از هم متفاوت بود.
با این روش درمانی جدید محققان می توانند نوع سلول های سرطانی در بیماران را بهتر تشخیص دهند و روش های درمان مشخص تری را روی آنها انجام دهند تا تومورهای آنها را كاملاً از بین ببرند.
نتایج این پژوهش در مجله "Molecular Cell" انتشار یافته است.1397/11/24
16:22:12
5.0 / 5
4414
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین