در كمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی

الزامات عرضه خدمات نقشه بومی تبیین شد

الزامات عرضه خدمات نقشه بومی تبیین شد به گزارش فیكس سرور كمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی كشور با عنایت به اهمیت خدمات نقشه، مخاطرات و فرصت های آن، الزامات و نیازمندی های این حوزه را برای كاربرد هرچه بیش تر نرم افزارهای بومی تبیین كرد.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، سعید مهدیون - معاون تنظیم مقررات مركز ملی فضای مجازی كشور - در این باره اظهار داشت: صیانت از داده های مكانی در فضای مجازی به علت مشكلات امنیتی و انتظامی یكی از موضوعات مهم در حوزه فضای مجازی است كه باید برای پیشگیری از وابستگی به سرویس های خارجی و ساماندهی و توسعه زیست بوم كسب و كارهای مكان محور داخلی، الزامات و نیازمندی های این حوزه تعیین شود.
وی با بیان این كه برای شناسایی خدمات و موضوعات اطلاعاتی این حوزه بررسی مطالعاتی در كمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی كشور صورت گرفته است، اضافه كرد: بر همین مبنا تبدیل موقعیت به آدرس / آدرس به موقعیت، مسیر یابی، تخمین زمان رسیدن به مقصد، نقاط مورد علاقه و جست وجو ترافیك زنده بعنوان الزامات اولیه یك برنامه برای عرضه خدمات نقشه در نظر گرفته شده است.
مهدیون تصریح كرد: هم اكنون شركت های داخلی عرضه دهنده خدمات نقشه بر مبنای شاخص های كاركردی همچون اطلاعات عمومی، فنی، رابط كاربری، پوشش، مسیریابی، اطلاعات شهری و كسب وكارها و Crowd Sourcing ارزیابی اولیه شدند كه البته همچنان برای توسعه نیاز به اقدامات بیش تری است.
معاون تنظیم مقررات مركز ملی فضای مجازی كشور اضافه كرد: ارزیابی فنی- تخصصی و امنیتی شركت های عرضه دهنده خدمات پایه نقشه به سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و پلیس فتا واگذار شده است.1397/11/19
03:11:07
5.0 / 5
5397
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین