مركز تحقیقات فرآوری لیزری مواد در ملایر افتتاح شد

مركز تحقیقات فرآوری لیزری مواد در ملایر افتتاح شد فیكس سرور: مسئول مركز تحقیقات فرآوری لیزری مواد دانشگاه ملایر اظهار داشت: سپس پنج سال با مساعدت و پیگیری های مدیران این دانشگاه مركز تحقیقات فرآوری لیزری مواد در دانشگاه ملایر افتتاح شد.


محمود مرادی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: فعالیت این مركز در ایران منحصر به فرد بوده و قابلیت انجام بیشتر فرآیندهای صنعتی با لیزر را فراهم نموده است.
وی بیان كرد: این مركز دارای یك دستگاه لیزر فیبری یك كیلو وات است كه سیستم حركتی آن یك میز سه محور سی.ان.سی (CNC) است.
مسئول مركز تحقیقات فرآوری مواد دانشگاه ملایر افزود: این سیستم با سرعت كنترل شده در سه راستای ایكس (X) وای (Y) و زد (Z) می تواند حركت در مسیرهای منحنی را باز داشته باشد.
مرادی كه تلاش زیادی جهت راه اندازی این مركز انجام داده است، اضافه كرد: علاوه بر این سه، هد لیزر جوشكاری، برشكاری و پودر پاش هم محور به همراه یك منبع تغدیه پودر دوقلو قابلیت های مختلف جوشكاری، برشكاری، سوراخكاری، فرم دهی، سخت كاری و پوشش دهی لیزری و پرینت سه بعدی را محقق كرده است.
وی همین طور قابلیت انجام شبیه سازی تمامی فرآیندهای ذكر شده را از دیگر توانمندی های این مركز تحقیقات عنوان نمود.
مسئول مركز تحقیقات فرآوری لیزری مواد در دانشگاه ملایر گفت: علاوه بر انعقاد چند تقاهم نامه صنعتی در داخل كشور، به منظور ارتباط های علمی و پژوهشی، تابحال تفاهم نامه های پژوهشی با دانشگاه های «فرتونگن» آلمان و پلی تكنیك «دی باری» ایتالیا منعقد شده است.
مرادی تصریح كرد: همین طور با دانشگاه های داخل كشور مانند دانشگاه های صنعتی شریف، صنعتی خواجه نصیر، بیرجند و تبریز باز در چارچوب طرح های تخصصی دكتری و كارشناسی ارشد همكاری های گسترده ای شروع شده است.
وی اظهار داشت: هم اكنون زمینه همكاری و ارائه خدمات به مجموعه های دانشگاهی، صنعتی و پژوهشی كشور وجود دارد و این مركز هم اكنون به درآمدزایی رسیده است.
مرادی با اشاره به اینكه علم كاربرد لیزر در صنعت جهان رو به گسترش است، ابراز امیدواری كرد: وجود این مركز بتواند سبب رشد و بالندگی دانشگاه و كشور شود.
به گزارش فیكس سرور به نقل از ایرنا، دانشگاه ملایر در چهار كیلومتری محور ملایر به اراك واقع شده است و بیشتر از 6 هزار دانشجو در مقاطع مختلف در این دانشگاه تحصیل می كنند.
7528/2090


1397/10/12
15:32:32
5.0 / 5
4588
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین