مدیر پژوهشكده:

نانوواكسن سرطان پستان در آزمایشگاه دانشگاه ارومیه تولید شد

نانوواكسن سرطان پستان در آزمایشگاه دانشگاه ارومیه تولید شد به گزارش فیكس سرور مدیر پژوهشكده زیست فناوری دانشگاه ارومیه اظهار داشت: تولید نانوواكسن سرطان پستان در پژوهشكده زیست فناوری این دانشگاه مراحل آزمایشگاهی / In vitro و In vivo / را با موفقیت پشت سر گذاشت.


نوروز دلیرژ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: این واكسن در اولین مرحله در شرایط آزمایشگاهی، سیستم ایمنی را ضد سلول های سرطانی تحریك كرد.
وی افزود: آزمایش بر روی موش هایی كه سرطان پستان در آنان به صورت تجربی بوجود آمده بود، مرحله دوم این آزمایش به شمار می رفت كه با موفقیت به ثبت رسید.
وی افزود: سلول های سرطانی در موش های واكسینه شده به صورت قابل ملاحظه ای از بین رفت و این موش ها تا سه برابر بیشتر از موش های واكسینه نشده زنده ماندند.
مدیر پژوهشكده زیست فناوری دانشگاه ارومیه اعلام نمود: با عنایت به نتایج درخشان این آزمایش در شرایط آزمایشگاهی، آزمایش بالینی آن در بیماران انسانی هم بزودی آغاز می گردد.
به گزارش فیكس سرور به نقل از ایرنا این دستاورد علمی از رساله دكترای تخصصی «ساناز شیخ زاده» و با راهنمایی دكتر نوروز دلیرژ استخراج شده و امید به درمان سرطان پستان را افزایش داده است؛ ایمنوتراپی بزرگترین امید برای درمان سرطان در جامعه بشری به حساب می آید.
دانشگاه ارومیه با داشتن 11 دانشكده و مركز آموزش عالی، پنج پژوهشكده و مركز مطالعاتی، تحقیقاتی و خدماتی، پردیس دانشگاهی، مركز آموزش زبان، مركز نیمه حضوری، مركز رشد، موزه تاریخ طبیعی و با بیشتر از 17 هزار نفر دانشجو /روزانه، شبانه و نیمه حضوری/، 532 نفر هیات علمی و بورسیه و 637 نفر كادر اداری به فعالیت آموزشی و تحقیقاتی خود ادامه می دهد.
3072/9918


1397/10/05
14:13:38
5.0 / 5
4495
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین