دفتر كار مجازی

دفتر كار مجازی فیكس سرور: تمام كسب و كارها در مرحله ای از فعالیت شان به دفتر كار نیاز پیدا می كنند. اما تهیه دفتر، امكانات و كارمند نیاز به هزینه زیادی دارد كه خیلی از كسب و كارهای نوپا از عهده آن برنمی آیند. مدتی است یك شركت دانش بنیان این مسئله را حل كرده است.


استارتاپ ها، فروشگاه های اینترنتی، مشاغل خانگی و متقاضیان فعالیت در بازار تهران كه امكان اجاره دفتر كار، استخدام منشی و شماره ثابت تهران را ندارند، می توانند از امكانات شركت دانش بنیانی كه اخیرا كارش را آغاز كرده، استفاده نماید.
به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، این شركت در سایت آن به افرادی كه نیاز به دفتر كار در تهران دارند، خدماتی نمایش می دهد كه آنها را از هزینه های مربوط به اجاره دفتر بی نیاز می كند.

**دوهزار كاربر فعال داریم
«حسام مناژی» مدیر روابط عمومی شركت یاد شده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این خصوص اظهار داشت: مجموعه ما حدود پنج سال قبل كار خودرا شروع كرد و هم اكنون بیشتر از دو هزار كاربر فعال دارد. این مجموعه یك شركت بی تو بی (تجارت به تجارت) بشمار می رود و به كسب و كارها خدمات نمایش می دهد. در مدتی كه مشغول كار هستیم، توانستیم با كسب و كارها ارتباط خوبی برقرار نماییم.
او درباره نحوه كار سایت هم اظهار داشت: متقاضیان استفاده از خدمات ما سپس ورود به سایت یك شماره ثابت تهران را بعنوان شماره تماس دفتر كار انتخاب می كنند. برای انتخاب این شماره امكاناتی را باز در نظر گرفته ایم. مثل این كه چهار رقم شماره موبایل كاربر بعنوان چهار رقم آخر شماره تماس تعیین شودد. سپس انتخاب شماره و بدون این كه نیاز به فضای فیزیكی دفتر كار باشد، منشی برای كاربر در نظر گرفته میگردد. خیلی از كسب و كارها علاقمند هستند كه این شماره را داشته باشند و تعدادی خدمات روی این شماره دریافت نمایند.

**منشی مجازی
این شركت دانش بنیان دو خدمت اصلی روی شماره ها نمایش می دهد، یكی تلفن گویا و دیگری منشی مجازی. «تلفن گویا یك خط سانترال آنلاین است. نیاز نیست كاربر ما یك تلفن سانترال داشته باشد و چند تلفن برای مجموعه تحت مدیریتش انتخاب نماید. او می تواند وارد سایت شود، شماره مورد نظرش را خریداری و پیغام مورد نظرش را با صدای خودش یا صدای منشی ما ضبط و انتخاب نماید. بدین سان هر زمان فردی با كسب كار آن فرد تماس بگیرد، می تواند برایش پیغام بگذارد. كاربری كه در سایت ما عضو می شود، امكان تعریف كردن ساعت اداری و ارسال و دریافت فكس را به صورت اینترنتی دارد».
«زمانی كه مشتریان تماس می گیرند، موبایل كاربر زنگ می خورد و اگر در ساعات غیراداری باشد، پیغام ضبط میگردد كه تمام این ها در پنل كاربری قابل تنظیم است، از پیام خوشامد گویی گرفته تا تعریف داخلی ها. با این كار حدودا تماسهای دفتر كار شما برون سپاری میگردد.»
مدیر روابط عمومی «دفتر شما» افزود: ما یكسری منشی داریم كه بعنوان اپراتور در دفتر كار مستقر هستند و به صورت دوركار تماس ها را پاسخ می دهند. با این امكان نیازی به استخدام منشی نیست و هزینه راه اندازی كسب و كار به شدت كاسته می شود. این شیوه كار مدتی است در اغلب كشورهای خارجی راه اندازی شده و ما آنرا به صورت بومی سازی شده نمایش داده ایم.
وی درباب مجوزهایی كه جهت راه اندازی این كار دریافت كرده اند اظهار داشت: فناوری ما نرم افزار است كه با عنایت به جدید بودن آن، دوندگی زیادی برای آن انجام شده و مجوزهای زیادی را دریافت كرده ایم. از معاونت علمی ریاست جمهوری، مخابرات و قوه قضاییه گرفته تا ای نماد كه تمام سایت های اینترنتی باید آنرا تهیه كنند.
آن ها البته به سادگی مجوزها را دریافت نكرده اند. دلیل سختی كارشان هم ناآشنایی مسئولان با شكل كسب و كارشان است: «ناآشنایی بعضی از ارگان ها كه فعالیت های موازی با یكدیگر دارند، سبب شده ما گرفتار مشكل شویم. البته توانسته ایم با پیگیری های مداوم مشكلاتی را كه سر راه مان قرار داشت حل نماییم.»
او درباره شیوه كسب درآمدشان اظهار داشت: كاربران برحسب دقایقی كه كسب و كارشان نیاز به منشی دارد، یكی از سرویس های ما را خریداری می كنند. ابتدا شركت ما با سه نفر كارش را شروع كرد و هم اكنون ما 25 كارمند در واحد تبلیغات، اپراتور، برنامه نویس و پشتیبانی داریم. پنج هزار یوزر داریم كه دو هزارتای آن فعال می باشند.

**هزینه ها را كاهش دهید
مناژی از نوع بازاریابی برای كارشان اظهار داشت: «برای معرفی كسب وكار خودمان راه های زیادی رفته ایم. چه به صورت حضور در رویدادهای مختلف استارت آپی چه به صورت شبكه های اجتماعی و از راه تولید محتوا. ما مفاهیم جدیدی را به بازار كسب و كار آورده ایم. دفتر كار مجازی، منشی مجازی و امكاناتی از این دست قبلا در سیستم كاری ما وجود نداشتند و شاید خیلی ها از آن شناخت نداشته باشند. ما اهتمام می نماییم از هر فرصتی برای معرفی خودمان اسفتاده نماییم. هر كجا كه ببینیم فردی ایده ای در سر دارد، به او پیشنهاد می نماییم كه حتما از خدمات ما استفاده نماید تا با كاهش هزینه ها، سریع تر پیشرفت كنند.»
علمی*م.ش*2017


1397/10/02
15:48:18
5.0 / 5
4693
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین