نهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات برگزار گردید

نهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات برگزار گردید به گزارش فیكس سرور مراسم افتتاحیه نهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار گردید.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، مراسم افتتاحیه نهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات كه توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، امروز بامداد با حضور متخصصان و صاحبنظران دانشگاه ها، مراكز تحقیقاتی و صنعتی در رابطه با موضوعات كنفرانس در محل این پژوهشگاه برگزار گردید.
محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در این مراسم، با بیان این كه برخی علاقه مندند در حوزه مقررات گذاری صرف فعالیت كنند و در عرصه توسعه فناوری یك جانبه گرایی را پیش ببرند، اظهار داشت: اگر در این زمینه ما هم سكوت نماییم، درگیر یك جانبه گرایی برخی دولت ها می شویم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این كه امروز در حوزه هوش مصنوعی یك محصول قابل توجه داریم، تصریح كرد: "ترگمان" یك ماشین ترجمه و اثر دست دانشمندان ایرانی با بهره گیری از هوش مصنوعی است و در زبان فارسی، بدون اغراق، قدرتش از گوگل بیش تر است. ما در حوزه بیگ دیتا، اینترنت اشیاء و سایر حوزه های فناوری نوین هم باید محصولاتمان تجاری سازی شود.
آذری جهرمی با تاكید بر ضرورت آشنایی با مفهوم هوشمندسازی بیان كرد: از چالش های تحول دیجیتال، افزایش شناخت دستگاه ها نسبت به این تحول است؛ بنابراین مدیریت شهری، اجرایی، قضایی، قانون گذاری و سایر مجموعه ها باید با مفهوم هوشمندی آشنا گردند. یكی از وظایف مهم ما هم افزایش تولید شناخت های بین بخشی است.
وی با اشاره به تاخیر در توسعه پهن باند در كشور اظهار نمود: زمانی، جلوی توسعه نسل سوم تلفن همراه در كشور گرفته شد اما از آغاز دولت یازدهم، این توسعه صورت گرفت اما اگر از الان برای توسعه نسل پنجم زمینه سازی نكنیم، نمی توانیم از اقتصادش بهره بگیریم. آماده سازی زیرساخت ها برای حضور در انقلاب صنعتی چهارم كه حوزه فراتری از ارتباطات است، باید مورد توجه قرار گیرد.
او افزود: وظیفه حوزه ICT نیست كه به حوزه سواد رسانه یا كودك بپردازد، اما ما امروز در این زمینه فعالیت می كنیم؛ هرچند برخی، زبان انتقادشان به این مسئله باز است. البته همه این موارد آثار جزئی اقتصاد دیجیتال است اما تحول دیجیتالی در دنیا، یك اتفاق بزرگ و ناگهانی است كه مولفه های حاكمیت كشورها را تحت تاثیر قرار می دهد.
وزیر ارتباطات با بیان این كه در جامعه جهانی ITU، یكی از چالش های موجود، ناهماهنگی بین دستگاه ها در پیاده سازی تحول دیجیتالی است اضافه كرد: هم اكنون برخی علاقه مند هستند در حوزه مقررات گذاری صرف فعالیت كنند و در عرصه توسعه فناوری یك جانبه گرایی را پیش ببرند و این امور را به آیكن بسپارند. اگر در این زمینه ما هم سكوت نماییم، درگیر یك جانبه گرایی برخی دولت ها می شویم.
وی با اشاره به اقدامات پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در زمینه روشن سازی دستگاه ها با تحولات دیجیتالی اظهار نمود: در سال گذشته، توسط این پژوهشگاه، دوره هایی شروع شد كه بخش های مختلف با مفهوم و تغییرات تحول دیجیتالی آشنا گردند. از جانب دیگر، این پژوهشگاه، گزارش های سفارش شده ای هم در این زمینه متناسب با دانش افراد در اختیار دستگاه ها گذاشت اما متاسفانه گزارش ها نشان داده است كه ۹۵ درصد از سازمان های ما آمادگی ورود به این عرصه را ندارند.
آذری جهرمی تصریح كرد: همانطور كه اقتصاد مقاومتی یك پروژه نیست، شبكه ملی اطلاعات هم تنها یك پروژه نیست بلكه به معنای توسعه فضای مجازی از دیدگاه انقلاب اسلامی است. شبكه ملی اطلاعات مجموعه پروژه ای است كه هیچگاه متوقف نمی گردد. تحول دیجیتالی هم یك پروژه نیست و یك فرایند است و مفهوم اقتصاد دیجیتالی هم به مفهوم علوم بین بخش هاست.
وزیر ارتباطات در انتها از پژوهشگاه فناوری اطلاعات خواست تا دو ماموریت را در دستور كار خود قرار دهد. وی در این زمینه اظهار داشت: ابتدا این پژوهشگاه باید به ایجاد ظرفیت بین بخشی و دعوت از دستگاه های مختلف برای آشنایی با مفاهیم انقلاب چهارم اقدام صنعتی كند. از جانب دیگر هم با عنایت به پیمان های منطقه ای ما با كشورهایی روسیه، آذربایجان و تركیه از ظرفیت های تجربی این كشورها برای پیاده سازی پروژه های مربوط به اقتصاد دیجیتال استفاده نماییم.1397/09/27
15:16:44
5.0 / 5
5357
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین