آلومینای ایران به دانش تولید هیدروكسید آلومینیوم دست یافت

آلومینای ایران به دانش تولید هیدروكسید آلومینیوم دست یافت فیكس سرور: مجری طرح تولید هیدرات های ویژه شركت آلومینای ایران در شهرستان جاجرم، اظهار داشت: این شركت موفق به دستیابی به دانش فنی انحصاری برای تولید انواع هیدروكسید آلومینیوم (هیدرات) ویژه شده است.


مهندس محمدتقی شادلو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: شركت آلومینا در سال آینده به كمك دانش فنی انحصاری خود، تولید و عرضه انواع هیدروكسید آلومینیوم ویژه را آغاز می كند.
وی اضافه كرد: روش تولید این محصول، بر مبنای لیسانس انحصاری و سرمایه گذاری شركت آلومینای ایران، به دانش فنی منحصر به فردی برای ساخت خط تولید جدیدی در كارخانه آلومینای جاجرم، تبدیل گشته است.
وی تصریح كرد: بدین سان ایران می تواند بعد از كشورهایی مثل آلمان، ژاپن، آمریكا و كره جنوبی، در زمره معدود كشورهای تولید كننده این طیف از مواد، با كیفیت مورد نیاز بازار مصرف، تبدیل گردد.
شادلو بیان كرد: هیدرات ویژه دارای كاربرد های صنعتی فراوانی بعنوان پركننده در صنایع مربوط به ساخت پلاستیك های مهندسی، كاغذ، لاستیك، سنگ های ساختمانی و سنگ های تزیینی است.
وی اظهار داشت: افزودن هیدروكسید آلومینیوم به فرمولاسیون كامپاند ها و تركیب های به كار گرفته شده برای ساخت این نوع محصول ها، سبب تولید خواص مختلفی در آنها خواهد شد، به صورت مثال هیدرات بعنوان كند سوز كننده اشتعالِ رزین های ترموپلاست (مثل پلی استر، اكریلیك و... )، لاستیك، رزین های اپوكسی، بورد های الكتریكی، سیم و كابل استفاده می گردد.
وی با بیان این كه هم اكنون، انواع هیدرات ویژه وارداتی هستند اظهار داشت: تنها در بخش ساخت كامپاندهای پلیمری كند سوز مثل روكش انواع كابل و ساخت مقره های انتقال برق، سالانه بیشتر از پنج هزار تن از این ماده با ارزش تقریبی 500 میلیارد ریال وارد كشور می گردد كه شركت آلومینای ایران در نظر دارد تا با تولید این طیف از محصول ها به صورت انبوه در فاز اول بهره برداری از خط تولید جدید خود، حداقل بیشتر از پنج میلیون دلار صرفه جویی ارزی سالانه نصیب صنعت كشور كند.
شادلو اظهار داشت: قیمت هر كیلوگرم از این محصول در بازار جهانی به صورت F.O.B اروپا، در حدود یك یورو است كه با هزینه حمل و سود وارد كننده ها، در بازار داخلی در حدود 1.2 تا 1.5 یورو خرید و فروش می گردد اما شركت آلومینای ایران بر مبنای قیمت تمام شده كمتری كه ناشی از روش انحصاری تولیدش است، می تواند تا با قیمت ریالی در حد 80 درصد معادل قیمت ارزی فوق، این محصول را به بازار داخلی عرضه نماید.
وی اظهار داشت: شركت آلومینای ایران در آینده قادر خواهد بود تا مطابق مشخصه های كیفی مورد نیاز مشتری های داخلی و خارجی خود، اقدام به تولید انواع این محصول با خواص ویژه مورد نظر این مصرف كننده ها هم بنماید.
شادلو اظهار داشت: با بهره برداری از خط تولید این طیف محصول در سال آینده، علاوه بر تولید اشتغال مستقیم برای حداقل 50 نفر، شركت آلومینای ایران، جزو معدود شركت هایی در دنیا خواهد شد كه قادر به تولید و عرضه رقابتی و كیفی این محصول هستندد كه علاوه بر تولید ارزش افزوده ای قابل توجه برای این شركت، اعتباری بین المللی را هم به همراه خواهد داشت و ورود به بازار صادرات محصول را هم تسهیل خواهد نمود.
به گفته وی مصرف جهانی این محصول بیشتر از یك میلیون تن با افزایش نیاز سالانه ای معادل 6 درصد است.
وی با قدردانی از مدیر عامل و سایر اعضای هیأت مدیره شركت آلومینای ایران به واسطه پشتیبانی از گسترش پژوهش و نوآوری در سطح این شركت، این نوید را داد كه پس از طریق اندازی و بهره برداری از خط تولید جدید، افزایش ظرفیت تولید و تولید تنوع در محصول های تولیدی این خط، در دستور كار شركت آلومینا قرار دارد.
مجری طرح تولید هیدرات های ویژه شركت آلومینای ایران، تصریح كرد: صنایع مصرف كننده انواع طیف های این محصول، می توانند نیاز های خویش را به شركت آلومینا اعلام كنند تا برای تامین از لحاظ كمی و كیفی برنامه ریزی و اقدام گردد.
مجتمع آلومینای ایران در شهرستان جاجرم در 150 كیلومتری جنوب بجنورد و 5 كیلومتری شمال شهر جاجرم واقع شده است كه در سال 1375 به بهره برداری رسید.
سالانه 240 هزار تن پودر آلومینا در واحد آلومینای جاجرم تولید می گردد كه این میزان پودر در سه واحد صنعتی آلومینیوم سطح كشور مصرف می گردد.
30 درصد از نیاز پودر آلومینای واحدهای صنعتی آلومینیوم ایران در مجتمع صنعتی آلومینای ایران در جاجرم خراسان شمالی تولید می گردد.
7185/ 6042


1397/09/26
14:55:03
5.0 / 5
4846
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین