تاثیر شبكه ملی اطلاعات بر افزایش محتوای داخلی

تاثیر شبكه ملی اطلاعات بر افزایش محتوای داخلی فیكس سرور: به گفته مسوولان، افزایش محتوای داخلی از جمله رشد ۳۰۰ درصدی در برخی محتواها به ویژه سرویس های ویدئویی، از نتایج پیاده سازی تعرفه نیم بهای اینترنت جهت استفاده از سایت های داخلی به لطف شبكه ملی اطلاعات می باشد.


چندی پیش محمدجواد آذری جهرمی -مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت- درباره شبكه ملی اطلاعات، با اشاره به پیاده سازی تعرفه نیم بهای اینترنت برای استفاده از سایت های داخلی در این شبكه از اسفندماه گذشته گفت: ثمره این اقدام، رشد ۳۰۰ درصدی در برخی محتواهای داخلی به ویژه سرویس های ویدئویی است. این یعنی بازار برای تولیدكننده محتوا فراهم شده است.وی با اشاره به رشد توسعه فزاینده فناوری اطلاعات و ارتباطات در كشور اظهار كرد: بالغ بر ۱۲ سال بود كه مطالبه شبكه ملی اطلاعات در احكام قانون توسعه كشور آمده بود و بارها مورد تاكید مقام معظم رهبری قرار گرفت. در حكم اول و دوم انتصاب اعضای شورای عالی فضای مجازی صراحتا عنوان شده اما اجرایی نشده بود. به هر ترتیب یكی از خدمات مهمی كه در دولت یازدهم صورت گرفت شروع مراحل اجرایی شبكه ملی اطلاعات بود.
جهرمی با بیان اینكه فناوری اطلاعات در زندگی روزمره مردم گره خورده ادامه داد: میزان استفاده مردم از ابزارهای فناوری اطلاعات گویای توسعه این بخش است. به نحوی كه در سرشماری اخیر نفوس و مسكن، بالغ بر ۵۱ درصد مردم از طریق شبكه های اطلاع رسانی مبتنی بر شبكه ملی اطلاعات حضور پیدا كرده و اطلاعات خود را ثبت كردند.مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت با اشاره به سرعت عمل و دقت در جمع آوری آمار، كاهش هزینه و امنیت بیشتر در جمع آوری اطلاعات كه از جمله ثمرات راه اندازی شبكه ملی اطلاعات بود، تاكید كرد: این آمار در دنیا بی نظیر است. چرا كه تنها در كشور ژاپن با ۳۵ درصد مشاركت، این اتفاق افتاده و ایران ركود اول سرشماری اینترنتی را در دنیا از آن خود كرده است.وی خدمات بانكداری، خرید اینترنتی و حمل و نقل عمومی را از جمله نیازمندی های كشور عنوان كرد كه امروز از طریق شبكه ملی اطلاعات انجام می شود و گفت: زمانی در این كشور، برقرار ماندن ارتباطات در برخی از نقاط بحرانی كشور در زمان انتخابات، یك تهدید امنیتی بود. اگر انتخابات برگزار می شد اولین كار لازم، خاموش كردن سوئیچ های ارتباطی بود تا بتوان دامنه بحران را مدیریت كرد اما امسال شاهد بودیم كه به مدد شبكه ملی اطلاعات هیچ گونه قطعی ارتباطی اتفاق نیفتاد. این موضوع، مرهون تلاش هایی است كه به واسطه شبكه ملی اطلاعات و امنیت ایجاد شده در حوزه ارتباطات به دست آمد.معاون وزیر ارتباطات با اشاره به دو مولفه بهبود كیفیت و قیمت ارزان دسترسی در شبكه ملی اطلاعات، خاطرنشان كرد: تا سال ۹۲ ارتباط داده ای بین دو نفر در كشور، بسیار بدتر از كیفیت ارتباطات خارجی بود اما امروز به جرات می توانیم بگوییم كه در هیچ نقطه ای از كشور مشكل كیفیت وجود ندارد و تمام شاخص های منتشرشده در خصوص كیفیت شبكه در اقصی نقاط كشور، در حالت استاندارد قرار دارد.
 

1396/05/01
18:49:41
5.0 / 5
5249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین