دانش فنی تولید در و پنجره دو جداره در اراك بومی سازی شد

دانش فنی تولید در و پنجره دو جداره در اراك بومی سازی شد فیكس سرور: اراك - یك پژوهشگر و طراح دانش فنی در و پنجره دوجداره در اراك اظهار داشت: دانش فنی تولید در و پنجره دوجداره بومی سازی و خط تولید این محصول با استفاده از ظرفیت داخلی اولین بار در كشور با حمایت پارك علم و فناوری استان مركزی افتتاح شد.


سید«اصغر شاه زیدی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: ایده اولیه این بومی سازی دانش در سال92 در اراك شكل گرفت و در فرایند كار با خرید یك دستگاه از كشور تركیه و مطالعه برندهای مختلف دنیا، طراحی نمونه ایرانی كلید خورد.
وی تصریح كرد: خط تولید آزمایشی این محصول بومی سازی شده در سال 93 راه اندازی ومراحل ساخت شروع شد اما با نقایصی همراه بود كه در جریان بازطراحی كمبودها و مشكلات برطرف شد.
این طراح و سازنده اظهار داشت: دستیابی به دانش فنی و ساخت نمونه اولیه در و پنجره دوجداره با 200 میلیون ریال هزینه شخصی صورت گرفت و نمونه اصلینیز با دریافت تسهیلات بانكی 800 میلیون ریالی و با حمایت پارك علم و فناوری استان مركزی دنبال شد.
شاه زیدی اضافه كرد: در بازه زمانی 2 سال شكل كاربردی خط تولید در و پنجره دو جداره برای ارائه به بازار فراهم گردید و نمونه محصولات تولیدی نسبت به كالای خارجی دارای كیفیت ویژه است.
وی تصریح كرد: این خط تولید با ظرفیت اسمی 50 قاب در و پنجره دوجداره در روز راه اندازی شده كه با معرفی خط تولید به بهره برداران، امكان دریافت سفارش و تولید اشتغال برای 50 نفر مهیا است.
این طراح و سازنده اظهار داشت: بومی بودن دانش خط تولید، كیفیت برتر محصولات، استفاده از آخرین دستاوردهای روز، هزینه كمتر نسبت به نمونه خارجی و جلوگیری از خروج ارز از كشور همچون مزایای این طرح تولیدی در اراك است.
شاه زیدی اضافه كرد: نمونه خط تولید این طرح در كشورهای تركیه، آلمان، ایتالیا و چین وجود دارد كه برای ورود آن به كشور باید 700 تا 800 میلیون ریال ارز از كشور خارج شود اما هزینه تولید آن در اراك حدود 550 میلیون ریال بوده است.
وی تصریح كرد: مواد اولیه تولید در و پنجره دو جداره از واحدهای صنعتی داخل كشور همچون ذوب آهن اصفهان تامین می گردد كه با استفاده از دانش بومی، هزینه محصولات تولیدی در اراك به صرفه است.
این طراح و سازنده اظهار داشت: حمایت و همكاری مسئولان برای توسعه فعالیت این دانش بومی می تواند به رشد خلاقیت و توسعه فضای كسب و كار و اشتغال جوانان بیانجامد.
استان مركزی بعنوان دومین قطب صنعت كشور بیشتر از سه هزار واحد صنعتی و تولیدی دارد.
6991/6013/


1397/09/01
21:04:59
5.0 / 5
4577
تگهای خبر: پژوهش , دستگاه , سئو , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین