فیروزآبادی: برنامه ای برای رفع فیلتر تلگرام نداریم

فیروزآبادی: برنامه ای برای رفع فیلتر تلگرام نداریم فیكس سرور: تهران- دبیر شورای عالی فضای مجازی در باره اخبار انتشار یافته در خصوص رفع فیلتر تلگرام، اظهار داشت: برنامه ای برای رفع فیلتر تلگرام نداریم و بعید می دانم قوه قضاییه هم اقدامی دراین زمینه انجام داده باشد.


به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دكتر ابوالحسن فیروزآبادی روز دوشنبه در حاشیه جلسه خبری همایش و نمایشگاه رسانه های نوین و شكل دهی نهادهای اجتماعی، در جمع خبرنگاران به برنامه حمایت بیشتر از دو پیام رسان داخلی اشاره نمود و اظهار داشت: دو پیام رسانی كه شرایط اجتماعی بهتری داشته، كاربران بیشتری جذب كرده، از لحاظ فنی شرایط خویش را توسعه داده و همینطور قابلیت سرویس دهی مناسب دارند، انتخاب و مورد حمایت بیشتر قرار می گیرند.
وی تصریح كرد: این دو پیام رسان از لحاظ امكانات سخت افزاری مورد حمایت قرار می گیرند و دیتا سنتری در اطراف تهران به آنان اختصاص یافته است تا نیازهای سخت افزاری آنان بر آورده شود.
دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: وزارت ارتباطات هم در حال برگزاری مناقصه برای تهیه سخت افزارهای مورد نیاز این دو پیام رسان است كه امیدوارم هر چه سریع تر این كار صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه حمایت های قبلی از پیام رسان ها را قطع نكرده ایم اظهار داشت: هم اكنون حمایت هایی همچون ترافیك مجانی و كاهش تعرفه در اختیار 5 تا 7 پیام رسان داخلی قرار دارد.

***مهلت فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی تا آخر آذر ماه تمدید شد
فیروزآبادی اظهار نمود: هر چند قرار بود دو كلاینت فارسی «هاتگرام» و «تلگرام طلایی» تا آخر شهریورماه از تلگرام مستقل شوند اما به علت تحریم تا آخر آذرماه مهلت آنان تمدید شده و تا این مهلت این دو كلاینت فارسی باید توان استقلال را داشته باشند.
وی اظهار نمود: به علت اینكه كوچ حدود 43 میلیون كاربر از پیام رسان غیر ایرانی به پیام رسان های داخلی زمان بر بوده و امكانات فنی لازم داشت، قرار شده بود این دو كلاینت فارسی كه خصوصیت های بهتری نسبت به مدلهای مشابه داشتند تا شهریورماه از این شبكه مستقل شوند كه به دلایل مختلف این كار صورت نگرفت.
دبیر شورای عالی فضای همینطور تصریح كرد كه من مخالف تمدید مهلت فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی تا آخر سال هستم.
وی افزود: گزارشات دریافتی از این دو كلاینت فارسی نشان داده است كه به صورت لابراتوری استقلال حاصل شده اما در پیاده سازی هنوز نیاز به اقدامات است كه امیدواریم این كارها تا آخر مهلت داده شده، به سرانجام برسد.
فیروزآبادی افزود: تصمیم گیری در این حوزه بعد از مهلت داده شده تصمیم گیری قضایی خواهد بود و تصمیم گیری در این مورد برعهده مركز ملی فضای مجازی نیست.

** پشتیبانی از پیام رسان های داخلی نباید سبب وابستگی آنان شود
دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان این كه حمایت نباید سبب وابستگی پیام رسان های داخلی شود، اظهار داشت: پشتیبانی از پیام رسان های داخلی باید مفهوم دار، جهت دار و دارای افق روشن باشد.
وی ابراز امیدواری كرد كه در این حوزه، دچار مشكلات سایر حوزه ها همچون صنعت خودرو نشویم و امیدواریم این حوزه با حمایت های انجام شده به نتایج خوبی دست یابد.
فیروزآبادی در مورد میزان پشتیبانی از پیام رسان های داخلی اظهار داشت: باید شرایط كشور را در نظر بگیریم و این حمایت ها باتوجه به محدودیت های بودجه ای انجام شده است.
وی در مجموع روند فعالیت های پیام رسان های داخلی را مثبت ارزیابی كرد و اظهار داشت: هرچند امكان دارد مردم در زمان فعالیت پیام رسان های داخلی در حدود 1.5 سال گذشته، دچار نارضایتی هایی شده باشند، اما یاد گرفتیم از پلتفروم های ایرانی استفاده نماییم كه این مورد گام خوبی است.
1201**2017


1397/08/28
13:37:14
5.0 / 5
4974
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین