معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس:

پایه ریزی وظایف دولت برپایه فناوری اطلاعات ضروری می باشد

پایه ریزی وظایف دولت برپایه فناوری اطلاعات ضروری می باشد فیكس سرور: شیراز- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس اظهار داشت: با عنایت به مخاطرات حال و آینده آنچه در استفاده از تفكر معماری سازمانی اهمیت دارد، پایه ریزی وظایف دولت بر پایه فناوری اطلاعات است.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایرنا، یدالله رحمانی چهارشنبه در دومین همایش ملی پیشرفت های معماری سازمانی عنوان داشت: در دنیای كسب و كار امروزی استفاده از فناوری اطلاعات در سازمان ها امری اجتناب ناپذیر است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس با اشاره به اینكه سیستم های اطلاعات از اصلی ترین منابع استراتژیك هر سازمان به حساب می آید، افزود: تلاش معماری سازمانی این است كه با افزایش اثربخشی و بهبود كیفیت در روند فعالیت های هر سازمان بهره وری را در سیستم های اطلاعاتی سازمان ها افزایش دهد.
وی اضافه كرد: در بیشتر مواقع واحد فناوری اطلاعات در سازمان، خود مجری این فرایندها نیست اما هیچ فرایندی بدون كمك این تكنولوژی صورت نمی گیرد.
معاون استاندار فارس نقش فناوری اطلاعات در سازمان ها را به نقش آفرینی شبكه عصب در بدن انسان تشبیه كرد و اضافه كرد: اگر شبكه فناوری اطلاعات در سازمان ها راه اندازی نشود، كارایی لازم را نخواهیم داشت.
رحمانی با اشاره به اینكه فناوری اطلاعات امروزه در سازمان ها انتخابی نیست، بلكه الزامی است، افزود: الگوبرداری از كشور های موفق در استقرار دولت الكترونیك و مبادرت به تبیین چارچوب ملی معماری سازمانی اهمیتی شایان توجه دارد.
معاون استاندار فارس اظهار داشت: وزارت ارتباطات با حمایت فعالان این حوزه بانی طراحی روش یكپارچه برای توسعه فناوری اطلاعات بوده است و در این مسیر در تلاش بوده است تا زمینه تحقق هر چه بهتر دولت چابك، شفاف و خدمات رسان محقق شود.
وی ابراز امیداوری كرد كه بتوان در عمل با به كارگیری این سیستم گام های مفیدی برای پیشرفت كشور برداشت.
رحمانی همین طور به تلاش مجموعه های متولی توانمندسازی استان ها خصوصاً دانشگاه های استان اشاره نمود و اضافه كرد: دانشگاه ها موتور محرك فناوری اطلاعات هستند و در صورتیكه حمایت شوند پیشرفت های بسیار خوبی را برای كشور فراهم خواهند كرد.
همچنین رئیس دانشگاه صنعتی شیراز در این همایش اظهار داشت: آی تی (فناوری اطلاعات) از علومی است كه در دوره های اخیر به صورت فراگیر شناخته شده است و ساز و كار آن برای همگان آشناست.
جلیل مقدسی با اشاره به فعالیت های دانشگاه صنعتی شیراز عنوان كرد: این دانشگاه در 10 دانشكده فعالیت می كند و از بدو تاسیس كیفیت را مد نظر قرار داده است و از همین رو است كه در پذیرش كنكور ظرفیت این دانشگاه بسیار اندك اعلام میگردد.
وی اضافه كرد: عمده پذیرش دانشجویان این دانشگاه در دوره تحصیلات تكمیلی بوده است و بتازگی باز در رتبه بندی تایمز رتبه چهارم دانشگاه های كشور را به خود مختص كرده است.
دومین همایش ملی معماری سازمانی به مدت دو روز در محور های تحول دیجیتالی، مهندسی سرویس هوش مجازی و داده كاوی، معماری دولت الكترونیكی رهیافت های نوین معماری سازمانی، دستاورد ها و نتایج معماری سازمانی، مهندسی سازمان و فرآیندهای كسب و كار معماری سازمانی و چارچوب ها و مدلهای مرجع، طراحی پیاده سازی، ارزیابی و نگهداشت معماری سازمانی برگزار می گردد.
معماری سازمانی یا Enterprise architecture نگاهی جامع و یكپارچه است كه جنبه ها و عناصر مختلف سازمان را با نگاه مهندسی تفكیك و تحلیل می كند و شامل محموعه مستندات، مدلها، استاندارد ها و اقدامات اجرایی برای تحول از وضع موجود به وضعیت مطلوب با محوریت فناوری اطلاعات است كه در قالب یك طرح مشخص اجرا شده و سپس به صورا مداوم توسعه می یابد و به روز رسانی میگردد.
7375 /1876


1397/08/23
13:57:22
5.0 / 5
4472
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین