ابداع استادیار دانشگاه ایلام در اداره اختراعات آمریكا به ثبت رسید

ابداع استادیار دانشگاه ایلام در اداره اختراعات آمریكا به ثبت رسید فیكس سرور: ایلام - اختراع دكتر عزیزی استادیار دانشكده فنی و مهندسی دانشگاه ایلام با همكاری پژوهشی مهندس مهندس عارف اعظمی با عنوان «Rotational Abrasive Micro/Nano Finishing» در اداره اختراعات و مالكیت های صنعتی آمریكا «USPTO» به ثبت رسید.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایرنا دكتر عبدالحمید عزیزی استادیار دانشكده فنی و مهندسی و مهندس عارف اعظمی پس از چندین سال تلاش و مطالعه اختراعی را در این زمینه با عنوان «Rotational Abrasive Micro/Nano Finishing» در اداره اختراعات و مالكیت های صنعتی آمریكا «USPTO» به عنوان یكی از مراجع ارزیابی اختراعات دنیا به ثبت رساندند.
این استادیار دانشكده فنی و مهندسی دانشگاه ایلام روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا ضمن تصریح بر همكاری موثر مهندس عارف اعظمی اظهار داشت: دستگاه طراحی و تولید شده توسط تیم 2نفره انان امكان حصول به كیفیت سطح در حد نانو را برای قطعه های صنعتی به خصوص استوانه ای فراهم میكند.
دكتر عبدالحمید عزیزی روز سه شنبه با ذكر اینك چندین مقاله در مجلات معتبر بین المللی در تایید عملكرد این دستگاه منتشر نموده اظهار داشت: كانون تنتت ایران پس از داوری و ارزیایی های خود از این قطعه كار ارسال و تایید و ثبت این قطعه در اداره اختراعات و مالكیت های صنعتی آمریكا «USPTO» را پیگیری كرد.
وی با اشاره به اهمیت ارتقا كیفیت سطح به خصوص در صنایع خاص همچون هوا فضا و خودرو سازی كه بخش عمده ای از فرایند تولید را از چرخه تولید صنعتی را به خود اختصاص داده اظهار داشت: قطعه اختراع شده بعنوان محصولی جدید به روشی متفاوت از انچه تابحال وجود دارد امكان غلبه بر زبری تا حد نانو را در قطعه های استوانه ای و سیلندری محقق می كند.
وی اظهار داشت: این درحالی است كه دستگاه های موجود و روش های سنتی جاری توانایی تولید كیفیت سطح در حد میكرو را نمی توانند فراهم نمایند.
این پژوهشگر اضافه كرد: این اختراع دانشگاه ایلام را در زمره معدود دانشگاه های داخلی دارای اختراع ثبت شده در ادارات ثبت اختراع معتبر دنیا قرار می دهد.
دانشگاه ایلام كه سال ۱۳۵۵ بعنوان تنها دانشكده مستقل دامپروری و شاخه ای از دانشگاه رازی كرمانشاه آغاز به فعالیت كرد هم اكنون با بیشتر از شش هزار و 800 دانشجو در مقاطع تحصیلی كاردانی، كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكتری و 199 عضو هیات علمی یكی از قطب های علمی غرب كشور به حساب می آید.
دانشگاه ایلام هم اكنون به ریاست پروفسور محمد علی اكبری سازماندهی شده و فعال است.
6034


1397/08/17
23:00:42
5.0 / 5
4796
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین