رییس صحا در اجلاس هم اندیشی صنعت میكروالكترونیك مطرح كرد

بهره برداری نكردن از دستاوردهای میكروالكترونیك علی رغم وجود نیروی انسانی

بهره برداری نكردن از دستاوردهای میكروالكترونیك علی رغم وجود نیروی انسانی فیكس سرور: رییس صندوق پشتیبانی از تحقیقات و توسعه صنایع الكترونیك عدم دارابودن آلاینده های زیست محیطی و اشتغالزایی بالا را همچون مزایای حوزه میكروالكترونیك نام برد و اظهار داشت: علی رغم دارابودن نیروی انسانی بالا و قرار داشتن رشته مهندسی برق در ردیف پنج رشته اول پرتعداد در كشور ولی هنوز نتوانسته ایم از دستاوردهای این حوزه بهره برداری نماییم.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، دكتر علی وحدت امروز در اجلاس هم اندیشی صنعت میكروالكترونیك در ارومیه با اشاره به اهمیت صنعت میكروالكترونیك در جهان اظهار نمود: این صنعت به علت اشتغالزایی بالا و عدم تولید آلودگی های زیست محیطی مورد توجه خیلی از كشورها قرار گرفته است و براین اساس صندوق پشتیبانی از تحقیقات و توسعه صنایع الكترونیك با این رویكرد مبادرت به توسعه این فناوری در كشور كرده است.

وی با اشاره به عدم بهره برداری كشور از این صنعت تصریح كرد: این در شرایطی است كه منابع انسانی مناسبی در كشور وجود دارد و ما می توانیم با استفاده از دانش این نیروی انسانی نسبت به توسعه این فناوری اقدام نماییم.

رییس صندوق پشتیبانی از تحقیقات و توسعه صنایع الكترونیك با تاكید بر این كه ایران از نظر داشتن نیروی انسانی متخصص حوزه میكروالكترونیك در جایگاه مناسبی در جهان قرار دارد، افزود: در حوزه دانشگاهی، كشور در رشته الكترونیك در دو جنبه كمی و كیفی وضعیت مناسبی دارد، به گونه ای كه رشته مهندسی برق با جذب بخش قابل توجهی از نخبگان دانشگاهی از لحاظ كیفی وضعیت مناسبی در كشور دارد و از لحاظ تعداد دانشجویان هم این رشته در ردیف پنج رشته اول پرتعداد در كشور است.

وحدت افزود: بر مبنای آمارهای رسمی اعلام شده از جانب وزارت علوم در حدود 9 درصد از جامعه دانشگاهی كشور را دانشجویان رشته مهندسی برق و در حدود 11 درصد را هم دانشجویان رشته مهندسی كامپیوتر تشكیل می دهند.

رییس صندوق پشتیبانی از تحقیقات و توسعه صنایع الكترونیك تصریح كرد: تمركز این حجم قابل توجه از جامعه دانشگاهی نخبه كشور در این حوزه می تواند زمینه یك جهش بزرگ تكنولوژیك را در حوزه الكترونیك در كشور به وجود آورد.

وی در عین حال اظهار نمود: اما علی رغم وجود وضعیت مناسب دانشگاهی حوزه الكترونیك كشور، اهمیت صنعت میكروالكترونیك در تجارت جهانی و ارتقای قدرت ملی كشورها و تلاش های صورت گرفته این صنعت هنوز نتوانسته است به رشد قابل قبولی در كشور برسد.

وحدت با اشاره به برگزاری این اجلاس در پارك علم و فناوری آذربایجان غربی، تصریح كرد: با عنایت به اهمیت استراتژیك میكروالكترونیك برای كشور صندوق پشتیبانی از تحقیقات و توسعه صنایع الكترونیك كوشیده است تا با همكاری استانداری آذربایجان غربی و انجمن میكروالكترونیك ایران در جهت ماموریت های خود با برگزاری اجلاس هم اندیشی در جهت توسعه این حوزه گامی بردارد.

رییس صندوق پشتیبانی از تحقیقات و توسعه صنایع الكترونیك برگزاری سه پنل تخصصی را همچون برنامه های این اجلاس نام برد و خاطرنشان كرد: این پنل ها كه با حضور سیاست گذاران، بخش های خصوصی و دانشگاهی برگزار می شود، در سه حوزه سیاست گذاری، فضای كسب وكار و تامین مالی این صنعت بحث و تبادل نظر خواهد شد.
1397/07/26
18:24:08
5.0 / 5
4847
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین