ستاری: مشكلات ارزی بر اقتصاد شركت های دانش بنیان تاثیر دارد

ستاری: مشكلات ارزی بر اقتصاد شركت های دانش بنیان تاثیر دارد فیكس سرور: تهران– معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به اثر سوء مشكلات ارزی بر اقتصاد شركت های دانش بنیان در عین حال اظهار داشت: البته شركت هایی كه عموما در حوزه دیجیتال هستند با مشكل جدی مواجه نشده اند.


به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، دكتر سورنا ستاری روز سه شنبه در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه با مبحث توسعه كسب و كارهای سلامت دیجیتال با وز یر بهداشت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در مورد اینكه آیا در شرایط فعلی و با نوسانات ارزی شركت های دانش بنیان به لحاظ اقتصادی با مشكل رو به رو شده اند یا خیر اظهار داشت: بطور قطع در هر مجموعه ای این مسائل وجود دارد و به هر حال شرایط فعلی كشور در حوزه ارز مشكلاتی را بوجود آورده است.
ستاری همینطور با بیان اینكه، شركت های دانش بنیان عموما خصوصی و با چنین سختی هایی هم آشنا هستند اظهاركرد: حتی این شرایط اقتصادی خیلی از آنها را ترغیب كرده است كه با پیگیری جدی برای خود بازارهای جدیدی تولید كنند.
وی در بخش دیگری در مورد ظرفیت موجود در بخش نیروی متخصص در حوزه سلامت دیجیتال در كشور هم اظهار داشت: این بخش در حوزه نیروی انسانی جوان و تحصلیكرده از پتانسیل بسیار بالایی برخوردار می باشد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به تهیه و انتشار یكسری كتاب و توزیع آن در مراكز پارك ها، مراكز رشد و شتاب دهنده ها اظهار داشت: بخش عمده ای از این كتاب ها راجع به ایده های موجود در حوزه سلامت دیجیتال كشور و بخشی هم شامل استارتاپ هایی است كه در این بخش مشغول فعالیت هستند.
وی در ادامه پیشرفت در حوزه سخت افزاری در كنار نرم افزار را درحوزه سلامت دیجیتال در كشور بسیار ضروری دانست و اظهار داشت: بخش پیشرفته آن است كه ایده پردازان و فعالان این بخش وارد سخت افزار هم بشوند، و این یعنی با اضافه شدن سنسورهایی سخت افزاری به بخش نرم افزار خیلی از تشخیص ها در حوزه درمان آنلاین خواهد شد.
ستاری با بیان اینكه، هم اكنون چندین استارتاپ هم در حوزه سخت افزاری بخش سلامت دیجیتال مشغول به فعالیت هستند، در عین حال رشد و توسعه این بخش را كه از ارزش افزوده بالایی هم برخوردار می باشد منوط به ایجاد بازار مناسب برای شركت های فعال دانست.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور افزود: هر قدر این بازار بزرگ تر، پیشرفته تر و جذاب تر باشد رقابت در آن زیادتر خواهد شد و شركت ها در آن رشد خواهند كرد.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری روز سه شنبه در جهت پشتیبانی از توسعه كسب و كارهای سلامت دیجیتال در كشور تفاهم نامه امضا كردند.
علمی ** 1836 **2017


1397/07/18
13:13:06
5.0 / 5
5453
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین