امضای تفاهمنامه صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و پژوهشگاه نفت

امضای تفاهمنامه صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و پژوهشگاه نفت فیكس سرور: تهران- صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشگاه صنعت نفت به منظور افزایش مشاركت‎های علمی و فناورانه تفاهمنامه امضاء كردند.


به گزارش روز دوشنبه گروه علمی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تسریع اجرای تحقیقات و پژوهش در صنعت نفت همچون طرح تحقیقاتی، طرح پسادكتری و رساله دكتری، ثبت بین المللی اختراعات از اهداف موردنظر در امضای تفاهم نامه است.
بر اساس این گزارش، نصرت اله ضرغام رئیس صندوق در نشست با جعفر توفیقی رئیس پژوهشگاه صنعت نفت پیشینه ای از فعالیت ها، مأموریت، اهداف و گستردگی چتر حمایت های صندوق را خاطرنشان كرد و تصریح كرد: سال 1396 با رشد چشمگیری در ارسال طرح به صندوق از جانب پژوهشگران روبرو بودیم به گونه ای كه نسبت به سال 1395شاهد رشد 50 درصدی بودیم.
ضرغام در ادامه اظهار داشت: صندوق كمك به تقویت و توسعه زیرساخت های علم، فناوری و نوآوری در كشور، كمك و پشتیبانی از پژوهشگران، فناوران و نوآوران و كمك به تحقیقات تحول آفرین را بعنوان 3 محور كاری خود به منظور شكوفایی امور تحقیقاتی كشور در جهت تولید علم، فناوری و تجاری سازی در نظر گرفته است.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به برگزاری اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی پژوهش در 30 آبان ماه كه برای اولین بار در ایران و به میزبانی صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی برگزار می شود، بیان كرد: در این اجلاس بنیاد ها و موسسات پژوهشی كشورهایی همچون استرالیا، اتریش، آرژانتین، آفریقای جنوبی، آلمان، اندونزی، انگلستان، برزیل، كره جنوبی، پاكستان، تایلند، چین و بسیاری دیگر از كشور های صاحب نام در حوزه پژوهش حضور دارند.
در ادامه این نشست، تفاهم نامه با مفاد همكاری در زمینه اجرای تحقیقات و پژوهش در صنعت نفت شامل طرح تحقیقاتی، طرح پسادكتری و رساله دكتری، ثبت بین المللی اختراعات در حوزه تحقیقاتی نفت و پشتیبانی از برگزاری كارگاه های آموزشی ملی و بین المللی در داخل كشور در حوزه تحقیقاتی صنعت نفت به امضای ضرغام و توفیقی رسید.
علمی ** 1836 **2017


1397/06/01
13:52:05
5.0 / 5
4528
تگهای خبر: پژوهش , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین