معاون رئیس جمهوری:

شركت های دانش بنیان تحریم ها را به فرصت تبدیل كنند

شركت های دانش بنیان تحریم ها را به فرصت تبدیل كنند فیكس سرور: شهركرد- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد نخبگان اظهار داشت: بحث تحریم ها، مساله جدی برای ایران نیست و شركت های دانش بنیان آنها را به فرصت تبدیل می كنند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایرنا، سورنا ستاری روز دوشنبه در حاشیه دیدار از طرح سامانه پرتودهی گاما در شهركرد اضافه كرد: اگر مدیریت لازم در تحریم ها وجود داشته باشد، این تحریم ها راه به جایی نمی برد.
وی افزود: همواره تحریم ها برای شركت های دانش بنیان یك فرصت تلقی می گردد كه در كنار ممنوعیت واردات مبادرت به انتقال فناوری و تولید آن در كشور می كنند.
ستاری، نمونه بارز این حركت را سامانه پرتودهی گاما عنوان نمود و اظهار داشت: این اولین بار می باشد كه یك شركت بخش خصوصی وارد مبحث هسته ای می گردد و انحصار دولت را در این زمینه می شكند و انتقال تكنولوژی را با بهترین كیفیت انجام می دهد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ابراز امیدواری كرد: هفت یا هشت مجموعه دیگر شبیه این طرح از جانب بخش خصوصی در كشور احداث می گردد.
ستاری تصریح كرد: نگاه جدید كه در بخش اقتصاد به شركت های دانش بنیان شده حركتی روبه جلو است.
به گزارش فیكس سرور به نقل از ایرنا، طرح ملی فناوری سامانه پرتودهی گاما در شهركرد با پیشرفت 100 درصدی با 180 میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و 3.5 میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی آماده بهره برداری است.
این سامانه در 13 هزار مترمربع احداث شده است كه با بهره برداری از آن زمینه اشتغال 60 تا 70 نفر از محققان علمی به صورت مستقیم تولید و زمینه ورود و عرضه خدمات به صنایع را فراهم می آورد.
این طرح زیرساختی برای توسعه صنایع پزشكی و دارویی بویژه گیاهان دارویی است.
پرتودهی نوعی از انرژی تشعشعی است كه به روش یونی عمل می كند و در این روش یون ها به صورت موج نامرئی از میان فضای مولكولی حركت می كنند و جانداران ریز و عواملی را كه سبب آلودگی و از بین رفتن محصولات می شود، از بین می برند و یا كم می كنند.
به گزارش فیكس سرور به نقل از ایرنا، سامانه پرتو دهی گاما چهارمحال و بختیاری پس از تهران و شهرستان بناب، سومین مركز كشور است كه در سایت شهید شهریاری شهركرد در حال اجراست.
2097/6021


1397/05/29
15:00:29
5.0 / 5
4619
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین