بسته خبری شنبه ایسنا

اخطار لاغر شدن طبقه متوسط

اخطار لاغر شدن طبقه متوسط فیكس سرور: زنگ خطر كاهش قدرت خرید طبقات متوسط و ضعیف، یكی از خبرهای اقتصادی امروز بود كه كارشناسان علت آن را نوسانات اخیر ارزی عنوان می كنند؛ امروز یك كارشناس اظهار داشت كه تلاطمات بازار ارز سبب شده تا طبقات مرفه كه دارای ماشین های خارجی و املاك مختلف بودند پولدارتر شوند و در این بین اقشار متوسط و ضعیف، ضعیف تر شدند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، امروز اخباری از تولید ثبات نسبی در بازارهای ارز و سكه شنیده شد. قیمت دلار كاهش اندكی داشت و به 10 هزار و 500 تومان رسید. یورو هم 12 هزار و 150 تومان قیمت داشت. سكه طرح امامی هم تا ساعت ارسال این گزارش 3 میلیون و 783 هزار تومان به فروش می رسید.
رضا تركاشوند ـ دبیر كانون صرافان ایران ـ اظهار داشت كه بازار ارز تا دو هفته آینده به پایداری می رسد. همینطور مظاهری ـ رییس كل اسبق بانك مركزی ـ عنوان نمود كه آرامش به بازار ارز بازگشته است. او چند تصمیم عقلایی كه بانك مركزی گرفت و بعد به تصویب دولت و ستاد هماهنگی قوا رساند را سبب آرامش در بازار ارز در این چند روز دانست.
اما در شرایط فعلی افزایش قیمتها به تدریج خویش را نشان داده است. مثلا امروز گفته شد كه پیمانكاران مسكن مهر پردیس برای نصب پكیج كه جزو تجهیزات پایانی به حساب می آید با افزایش چهار برابری قیمت مواجه شده اند و البته شركت سازنده شوفاژ دیواری هم از فروش كالا خودداری می كند.
از جانب دیگر نگرانیهایی برای كاهش قدرت خرید مردم بوجود آمده است. میثم موسایی ـ عضو هیأت علمی دانشگاه تهران ـ با اشاره به اینكه تغییرات نرخ ارز در چند ماه گذشته سبب اثرگذاری بر تعادل میان طبقات مختلف شد، اظهار نمود: این تحولات سبب شد تا ثروتمندان ثروتمندتر و طبقات متوسط و ضعیف، ضعیف تر شوند. كسانی كه ماشین های خارجی و املاك كلان داشتند در این چند ماهه توانستند ارزش پول خویش را حفظ كنند و حتی از بابت آن سودهایی هم به جیب بزنند اما طبقات متوسط و آن دانشجویی كه در خارج درس می خواند از این نوسانات دچار صدمه می گردد. این استاد دانشگاه، اصلاح نظام مالیاتی را بعنوان راهكاری برای این مشكل عنوان نمود و اظهار داشت: نظام مالیاتی ما باید اصلاح گردد و كسانی كه متخصص این حوزه هستند در صدر تصمیم گیری های این سازمان قرار بگیرند. واقعیت این است كه خیلی از مدیران و روسای این سازمان هیچ تخصصی در اقتصاد ندارند و به همین خاطر هم نمی توانند از سازمان امور مالیاتی بعنوان ابزاری برای تولید عدالت استفاده كنند.

اشتباه اول وخیم تر از اشتباه دوم!
به دنبال پیشنهاد پرداخت قسطی مابه التفاوت ارز كالاهای وارداتی با نرخ ۴۲۰۰ تومان، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: این روش برای كاهش فشار به تجار درنظرگرفته شده است اما كارساز نبوده و اصولا دولت اشتباه اول را با اشتباه دوم خود وخیم تر می كند، چون كه در اشتباه اول، ارز ۴۲۰۰ تومانی به همه كالاها تخصیص داد و الان هم نادرست اقدام می كند. متن كامل گفت وگوی ایسنا با پدرام سلطانی را در این لینك بخوانید.

تكلیف سازمان حمایت و بورس برای مقابله با سودجویی ها
وزیر صنعت، معدن و تجارت اجرای بسته جدید ارزی دولت را باعث به حداقل رساندن سودجویی ها دانست و پیش بینی نمود كه میزان ثبت سفارش در این نظام جدید مالی كاسته می شود و از تعداد سودجویانی كه قصد داشتند به طور گسترده ثبت سفارش انجام دهند، كاسته خواهد شد.
محمد شریعتمداری با حضور ایسنا، در ارتباط با تصمیم دولت در خصوص طراحی بسته جدید ارزی به علت مرتفع ساختن ضعف های بسته قبلی در بخش تولید و واردات، در پاسخ به اینكه چه سیاستی اتخاذ شده تا همانند بسته ارزی كه از فروردین ماه ابلاغ گردید، سودجویی برخی دلالان به بهانه های گرانی مواد اولیه آن هم در شرایطی كه دلار ۴۲۰۰ تومانی دریافت كرده بودند و هم افزایش قیمت توسط برخی واردكنندگان به دنبال درآمدزایی بیشتر با عنایت به نیاز به نظارت بر بازار عرضه، اظهار نمود: در بسته جدید ارزی سودجویی ها به حداقل خواهد رسید و میزان سودجویایی كه قصد داشتند به طور گسترده ثبت سفارش انجام دهند، كاهش خواهد یافت چون كه شرایط به وجود آمده در جهت درآمدزایی نامتعارف برای آنها به صرفه نخواهد بود.

بازداشت رییس انجمن صنفی واردكنندگان خودرو صحت دارد!؟
در چند ساعت اخیر در بعضی رسانه های اجتماعی خبری در خصوص دستگیری رییس انجمن صنفی كارفرمایی واردكنندگان خودرو منتشر گردید. طبق این اخبار، دلیل این بازداشت برخی مشكلات در فرایند واردات و فروش خودروهای وارداتی بوده است. در این باره یك فعال حوزه واردات خودرو با تایید این موضوع، دلیل آن را تعهدات انباشته این شركت و عدم تحویل خودرو به مشتریان اعلام نمود. ایسنا برای كسب صحت و سقم این خبر با روابط عمومی انجمن صنفی كارفرمایی واردكنندگان خودرو تماس گرفت كه با بی اطلاعی آنان در این مورد مواجه گردید. در چنین شرایطی، دیگر انجمن فعال در حوزه واردات خودرو (انجمن واردكنندگان خودرو ایران) امروز اطلاعیه ای صادر كرد و از انجمن صنفی كارفرمایی واردكنندگان خودرو و رییس آن تبری جست.

سامانه سهام عدالت برای ثبت اطلاعات وراث متوفیان باز می شود
اخیرا سازمان خصوصی سازی اعلام نموده سامانه ثبت اطلاعات وراث متوفیان مشمول سهام عدالت از امروز مجددا فعالیت خویش را شروع می كند. در این اطلاعیه آمده است كه وراث مشمولانی كه فوت شده اند می توانند با رعایت شرایطی خاص در طول ایام هفته از ساعت ۸ بامداد تا ۱۴ به جز ایام پنجشنبه و جمعه و ایام تعطیل به دفاتر واجد شرایط پیشخوان خدمات الكترونیك دولت مراجعه نموده و تقاضای تقسیم سود سهام عدالت متوفی را داشته باشند. همچون شرایطی كه نیاز است تا سود سهام عدالت متوفی به وراث پرداخت گردد، این است كه كلیه وراث در قید حیات باشند، كلیه وراث قانونی آن را یا وكیل، قیم و ولی قانونی وراث به یكی از دفاتر واجد شرایط پیشخوان دولت رجوع نمایند.

پایان خاموشی در كشور
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از پایان خاموشی ها در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: بیش از هفت روز است كه هیچ خاموشی در كل كشور اتفاق نیفتاده و بر مبنای برآوردهای صورت گرفته در ایام باقی مانده از پیك هم خاموشی را تجربه نخواهیم كرد.

تراز كشاورزی همچنان مثبت تر از پارسال
بر مبنای آخرین آمار انتشار یافته وزارت جهاد كشاورزی، وضعیت تراز بازرگانی این بخش نسبت به بازه زمانی مشابه در سال قبل هم بهتر شده است، به گونه ای كه میزان صادرات محصولات كشاورزی در چهار ماهه نخست امسال دو میلیون و ۳۹۵ هزار تن به ارزش بیش از دو میلیارد و ۸۶ میلیون دلار بوده است كه با مقایسه ای با واردات شش میلیون و ۹۰۹ هزار تنی در بخش كشاورزی كه ارزشی بیش از سه میلیارد و ۷۰۲ میلیون دلار داشته است، تراز وزنی و بازرگانی بهتری نسبت به سال قبل را نشان داده است. چون كه تراز وزنی كشاورزی در چهار ماهه نخست سال گذشته بالغ بر چهار میلیون و ۷۷۳ هزار تن بود كه در چهار ماهه نخست امسال به چهار میلیون و ۵۱۴ هزار تن رسیده است. تراز بازرگانی در این بخش هم در انتها تیر ماه امسال منفی یك میلیارد و ۶۱۶ میلیون تن را تجربه كرده كه نسبت به تراز منفی بیش از دو میلیارد و ۲۴۶ میلیون دلاری چهار ماهه ابتدایی سال قبل آمار بهتری را نشان داده است.

چگونه اندروید را امن نگه داریم؟
محافظت از گوشیهای هوشمند از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و با عنایت به حمله ی هرروزه ی هكرها نباید از امنیت در سیستم عامل دستگاه هوشمند غافل شد. اندروید هم كه یك سیستم عامل متن باز است، صدمه پذیری زیادی دارد كه با راه های امنیتی می توان تا حدی از این صدمه ها جلوگیری كرد. در این گزارش می توانید این راهكارها را بخوانید.
1397/05/28
23:50:33
5.0 / 5
5185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین