صدرنشینی ویندوز هفت

صدرنشینی ویندوز هفت به گزارش فیكس سرور هنوز هم بسیاری از كاربران كامپیوترهای شخصی از نسخه هفت ویندوز استفاده می كنند. سهم ویندوز ۱۰ هم افزایشی بسیار كمی داشته و به ۲۶.۸ درصد رسیده است.


به تازگی NetMarketShare آمار تازه‌اش از سهم سیستم‌عامل‌های مختلف برای ماه گذشته میلادی را منتشر كرده و می‌توان دید كه در ماه ژوئن، هنوز هم نیمی از كاربران كامپیوترهای شخصی از نسخه هفتم ویندوز بهره می‌گیرند. سهم ویندوز ۱۰ هم افزایشی بسیار اندك داشته و به ۲۶.۸ درصد رسیده است.
 
جالب اینجاست كه ویندوز اكس‌پی افزایش یك‌درصدی در كاربرانش داشته و از ۵.۶۶ درصد به ۶.۹۴ درصد رسیده است.
 
در ماه گذشته باج‌افزارهایی از حفره امنیتی ویندوز اكس‌پی استفاده كردند و كاركرد تعداد زیادی كامپیوتر در سراسر جهان مختل شد. و سپس مایكروسافت اقدام به ارائه یك به‌روزرسانی برای رفع باگ كرد. با این حال به جای كاهش شدید كاربران این نسخه قدیمی ویندوز، اكنون كاربرانش حدود یك درصد افزایش هم داشته‌اند.
 
سیستم‌عامل macOS 10.12 هم تقریبا سهمی ۳.۵ درصدی از كل بازار كامپیوترهای شخصی برای خود كنار گذاشته است. در حالی كه یك دسته‌بندی دیگر به نام «سایر» در این لیست دیده می‌شود كه شامل نسخه‌های قدیمی از سیستم‌عامل مایكروسافت و اپل، در كنار سیستم عامل‌های دیگر می‌شود.
 
بر اساس این گزارش، ۹۱.۵۱ درصد از كاربران كامپیوترهای شخصی از سیستم‌عامل ویندوز استفاده می‌كنند. در حالی كه كاربران مك به ۶.۱۲ و كاربران لینوكس به ۲.۳۶ درصد كل این بازار می‌رسند.
 
البته جمع‌آوری این داده‌ها از راه همكاری با برخی وب‌سایت ها و دنبال كردن بعضی كدهاست و نمی‌توان به آنها به عنوان آمارهای كاملا درست نگریست.
1396/04/12
17:32:51
5.0 / 5
5347
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین