راه تولید دانش بنیان از مسیر تقویت مراكز رشد می گذرد

راه تولید دانش بنیان از مسیر تقویت مراكز رشد می گذرد فیكس سرور: زنجان – رئیس پارك علم و فناوری استان زنجان اظهار داشت: راه دستیابی به تولید محصولات دانش بنیان، تقویت مراكز رشد و بعد از آن ساماندهی واحدهای فناور در پارك علم و فناوری است.


داوود مرادخانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در حاشیه جلسه اعضای شورای علمی و فناوری پارك علم و فناوری استان زنجان اضافه كرد: برای افزایش تعداد شركت های تولیدكننده محصولات دانش بنیان، ابتدا باید مراكز رشد را تقویت، آموزش های لازم را به واحدهای فناور عرضه و سپس بستر را برای تولید محصول فراهم نمود.
وی یادآورشد: هم اكنون در استان پنج مركز رشد وجود دارد كه با راه اندازی مركز رشد فناور جامع می توان برنامه های این نهادها را رصد، هدایت و در راه تولید واحدهای فناور ساماندهی كرد.
مرادخانی اظهارداشت: این پارك برای تقویت واحدهای فناور موجود در سطح استان هم اكنون مبادرت به جلب همكاری مشاوران حقوقی، مالیاتی و كسب و كار كرده است.
رئیس پارك علم و فناوری استان زنجان اظهار داشت: با آموزش های زیر ساختی عرضه شده به این واحدهای فناور، استقبال از فعالیت پارك افزایش یافته است.
مرادخانی در مورد تفاوت شركت های دانش بنیان و واحدهای فناوری اعلام نمود كه شركت دانش بنیان محصول محور است و به جهت تولید محصول خاص، شركت دانش بنیان می گردد اما واحد فناور به علت ایده محوری و مبحث فعالیت حول آن، واحد فناور است.
وی اضافه كرد: لازمه افزایش تعداد شركت های دانش بنیان، افزایش واحدهای فناور است تا بتوان به نسبت محصولات تولیدی مجوز دانش بنیان برای محصول دریافت كرد.
رئیس پارك علم و فناوری استان زنجان اظهار داشت: در راه رونق شركت های دانش بنیان پارك علم و فناوری استان با آمارگیری از شركت های استان و تهیه كتاب راهنما و برگزاری كارگاه های آموزش دانش بنیانی اقدام نمود كه پیش بینی می گردد تعداد واحدهای ثبت نامی با استفاده از فعالیت پارك تا هفته آینده به 100 مركز برسد.
وی تصریح كرد: با عرضه راهكارهای قانونی استفاده از تسهیلات پیش بینی شده در پارك ها و حمایت های لازم در مورد نحوه تولید كسب و كار، می توان افراد صاحب ایده، مهارت یا فناوری را در راه تولید محصول دانش بنیان قرار داد.
مرادخانی لازمه افزایش تعداد شركت های تولیدكننده محصولات دانش بنیان در این استان را فراهم سازی بستر در مراكز رشد، پشتیبانی از ایده ها و كسب كارهای نوین و هدایت واحدهای فناور به سمت پارك علم و فناوری استان خواند.
رئیس پارك علم و فناوری استان زنجان بر ضرورت افزایش اطلاعات مردم در مورد استارت آپ ها برای شكل گیری كسب و كارهای نوین تصریح كرد و این كسب و كارها را فرصتی برای اشتغالزایی و تولید محصولات و خدمات جدید مورد نیاز جامعه برشمرد.
3001/6085


1397/05/14
14:21:05
5.0 / 5
5428
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین