قابلیت جدید فیسبوك برای كاهش اعتیاد به اینترنت

قابلیت جدید فیسبوك برای كاهش اعتیاد به اینترنت فیكس سرور: شبكه اجتماعی فیسبوك بزودی قابلیت اخطار به كاربران بخاطر استفاده بیش از حد آن ها از فضای مجازی را به پلت فرمش اضافه می كند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت Phone Arena، فیسبوك چندی قبل اعلام نمود می خواهد به منظور حفظ سلامتی كاربرانش، میزان استفاده بیش از اندازه از این شبكه اجتماعی را به آن ها اخطار دهد تا بدین ترتیب از اعتیاد كاربران اینترنتی بخصوص فیسبوك بكاهد و گامی بزرگ در جهت حفظ سلامتی روحی و جسمی آن ها بردارد.

این قابلیت با بهره گیری از تكنولوژی های جدید و فوق پیشرفته ای همچون یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی می تواند میزان و ساعات استفاده كاربران از شبكه اجتماعی فیسبوك را اندازه گیری كرده و در صورت تجاوز از حد استاندارد، به آن ها طی پیامی اخطار و اخطار داده شود.

این قابلیت كه هنوز پا به عرصه پلتفرم فیسبوك نگذاشته، مقرر است بزودی به آن افزوده شود چراكه متخصصان و مهندسان فعال در شركت فیسبوك به شدت در حال توسعه، آزمایش و عرضه این قابلیت شگفت انگیز و كاربردی هستند تا هرچه زودتر آن را در دسترس كاربرانش قرار دهند.

طبق نتایج تحقیقات و پژوهش های علمی انجام شده، اعتیاد به اینترنت و استفاده روزافزون از اپلیكیشن ها و شبكه های اجتماعی سلامتی روحی و جسمی كاربران را تحت تاثیر قرار داده است.

چندی پیش بود كه شان پاركر – مدیر اصلی شبكه اجتماعی فیسبوك – در مصاحبه ای با گاردین اعتراف كرد استفاده بیش از حد و روزافزون كاربران از شبكه های اجتماعی نظیر فیسبوك و گوگل سبب شده است آن ها عادت اعتیادگونه ای به استفاده از آن ها پیدا كنند. می توان گفت اظهارات وی نشان داده است گوگل و فیسبوك مقصر اصلی اعتیاد كاربران به اینترنت هستند.

كلمه "اعتیاد به شبكه های اجتماعی" كلمه ای دور از واقع نیست، بلكه بر مبنای نتایج و یافته های نظرسنجی و تحقیقات صورت گرفته، می توان دریافت كه كاربران به صورت متوسط گوشی هوشمند همراه خویش را حداقل ۱۵۰ بار در روز چك می كنند.

به عبارتی دیگر، میزان میانگین استفاده از شبكه های اجتماعی برای كاربران اینترنتی، بسیار بیشتر از حد معمول است. بیش از ۱۵۰ بار چك كردن گوشی همراه هوشمند به معنای بیش از 2000 بار كلیك كردن و لمس كردن صفحه گوشی به منظور چك كردن حساب های كاربری در شبكه های اجتماعی است.

بر اساس یافته های این پژوهش ها، بیشترین استفاده كاربران از شبكه های اجتماعی فیسبوك و گوگل بوده است كه این عدد و ارقام همچنان رو به رشد و افزایش است. طبق آمار منتشره، بالغ بر ۲ میلیارد نفر در ماه و ۱.۳ میلیارد نفر در روز از فیسبوك و بیش از ۱.۵ میلیارد نفر هم از یوتیوب استفاده می نمایند. سایر اپلیكیشن ها و شبكه های اجتماعی هم بالغ بر یك میلیارد كاربر را شامل می شوند.

به طور كلی، می توان نتیجه گرفت شبكه های اجتماعی و اپلیكیشن های مختلفی كه این غول های تكنولوژی به بازار اینترنت عرضه نموده اند، سهم زیادی از استفاده اینترنت توسط كاربران را به خود مختص كرده است و این امر سبب شده است متخصصان بهداشت و سلامت جوامع بین المللی در این خصوص ابراز نگرانی كنند و مقصران اصلی اعتیاد كاربران به اینترنت را غول های تكنولوژی عرضه دهنده این شبكه اجتماعی می دانند.

این قابلیت جدید فیسبوك مقرر است برای همه كاربران گوشیهای هوشمند با سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس قرار بگیرد.
1397/04/05
13:30:34
5.0 / 5
4818
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین