پشت پرده نابسامانی بازار تلفن همراه

پشت پرده نابسامانی بازار تلفن همراه فیكس سرور: نوسان های این روزهای بازار ارز، دامان تلفن همراه را گرفت؛ تا جایی كه شاهد افزایش 30درصدی قیمت این محصولات در بازار هستیم. با عنایت به گستردگی میزان استفاده مردم از این فناوری، قیمت بالای تلفن همراه گلایه هایی را به دنبال داشته است. در همین راستا وزیر ارتباطات به این مورد ورود كرده و می خواهد با شفاف سازی، مانع هرگونه سوء استفاده و سودجویی از این بازار آشفته شود.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به این كه شركت های واردكننده در ابتدای سال جاری دلار مورد نیاز خویش را با بهای 4200 تومان دریافت كرده اند معتقد می باشد كه نباید قیمت گوشی در بازار، بالاتر از حد معمول برود.
محمد جواد آذری جهرمی با اشاره به طرح رجیستری اظهار داشت: ما بحث پروژه ثبت تلفن همراه(رجیستری) را با هدف كنترل و نظارت دقیق بر بازار اجرا كردیم و در این چارچوب، آمارهایی مشخص از میزان واردات تلفن همراه با تخصیص ارز را در اختیارداریم. آنچه امروز آمار ما دررابطه با واردات گوشی با تخصیص ارز 4200 تومانی به این كسب و كارها از ابتدای سال جاری نشان می دهد، این است كه ابتدا 54شركت برای واردات 7میلیون و 229 هزار و 646 هزار گوشی تلفن همراه به ارزش 580میلیون و 629 هزار و 283 یورو، درخواست دادند كه این مورد در سامانه ثبتارش(سیستم الكترونیكی ثبت سفارشات واردات كالا) ثبت شده است.
وی ادامه داد: با بررسی های انجام شده، درنهایت از این تعداد برای 40 شركت تخصیص ارز صورت گرفت و مبلغ ارز تخصیص یافته از بانك مركزی به این شركت ها هم بالغ بر 220 میلیون و 643هزار و 206 یورو بوده است. وزیر ارتباطات ادامه داد: طبق آمار ما كه بازه زمانی آن تا 29 خرداد است، بعد از این ثبت سفارش ها حدود 140هزار و 399 گوشی به ارزش 75میلیون و283هزار و 860یورو ترخیص شده كه متوسط قیمت گوشیهای ترخیص شده از بازار بر مبنای فرمولی كه عرض كردم، 536 یورو است.
وزیر ارتباطات همینطور در پاسخ به سوالی درباره چرایی قیمت های نجومی بعضی از گوشیها در بازار ازجمله آیفون اظهار داشت: پشت پرده گوشیهای گران قیمتی كه امروز اتفاقا در بازار با ارز بالایی محاسبه می شوند و به فروش می رسند افراد سودجویی هستند كه ارز را گرفته و در بازار به مردم عرضه كرده اند.1397/04/04
13:38:10
5.0 / 5
5107
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین