پژوهشگر نمونه:

صندوق های فناوری بستر تجاری سازی ایده ها را دارند

صندوق های فناوری بستر تجاری سازی ایده ها را دارند فیكس سرور: قم- یكی از پژوهشگران قمی نمونه كشور اظهار داشت: صندوق های پژوهش و فناوری به علت شناختی كه از بازار و روش های موفقیت در آن دارند، می توانند بستر تجاری سازی ایده های نخبگان را فراهم نمایند.


علیرضا باباخان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، بیان كرد: خیلی از شركت های دانش بنیان كشور امروز نمی دانند كه چگونه می توانند ایده های خوب خویش را در بخش های مختلف رشد دهند و آن را به بازار عرضه كنند؛ دنبال سرمایه گذار رفتن و راضی كردن او به مشاركت، كار سخت دیگری است كه بیشتر نخبگان راه و روش آن را به خوبی نمی دانند.
وی اضافه كرد: در همین رابطه صندوق های پژوهش و فناوری می توانند بعنوان یك مشاور كارآزموده در كنار نخبگان قرار گیرند و با رشد دادن ایده ها، زمینه رقابت آنان در بازارهای تجاری را مهیا نمایند.
وی ادامه داد: در خیلی از موارد زمانی كه ایده های نخبگان فعال در شركت های دانش بنیان با استفاده از خدمات مشاوره ای و مشاركت صندوق های پژوهش و فناوری پرورش می یابد، دیگری نیازی به یافتن سرمایه گذار نیست و فعالان اقتصادی خود بعنوان یك شریك تجاری به سمت نخبگان می آیند.
باباخان اظهار داشت: برای نمونه در صندوق پژوهش و فناوری كریمه كه در پارك علم و فناوری قم فعالیت می كند، علاوه بر عرضه مشاوره های تخصصی، تمام قراردادهای مشاركت بین ایده پرداز و صندوق بر مبنای عقود اسلامی منعقد می گردد و تنها در زمانی حق الزحمه از نخبگان دریافت می گردد كه ایده آنان در بازار به موفقیت برسد.
وی بیان كرد: در این طرح تلاش می گردد ایده پردازی گام به گام به سمت تجاری سازی حركت نماید و زمانی كه به دست سرمایه گذار می رسد از توجیه بالای اقتصادی برخوردار باشد.
وی ادامه داد: نهادهای بسیاری در سطح كشور وجود دارند كه می توانند بعنوان حلقه واسط میان نخبگان با فعالان اقتصادی ظاهر شوند كه در همین رابطه صندوق های پژوهش و فناوری با شناخت كافی از این ظرفیت، نقش اصلی را در تجاری سازی ایده های نخبگان و شركت های دانش بنیان ایفا می كنند.
صندوق های پژوهش و فناوری غیردولتی با هدف سرمایه گذاری در طرح ها و شركت های دانش بنیان بوجود آمدند؛ همینطور در آیین نامه اجرایی ماده 44 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیری و ارتقای نظام مالی كشور هم تولید و توسعه صندوق های پژوهش و فناوری مورد تاكید قرار گرفته است و مطابق ماده 5 اساسنامه مصوب پیرو این آیین نامه، یكی از مهمترین فعالیت صندوق ها پژوهش و فناوری، ارائه خدمات مالی و تسهیلاتی به اشخاص حقیقی و حقوقی به صورت یارانه، تسهیلات كوتاه مدت و بلندمدت، پرداخت تمام یا بخشی از سود تسهیلات و جرایم متعلقه و ارائه خدمات ضمانت نامه ای برای اجرای طرح های پژوهشی، فناوری، نوآوری و تجاری سازی نتایج پژوهش هاست.
7405/ 1175


1397/04/02
22:15:37
5.0 / 5
4426
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین