اینترنت وای فای در دستشویی های عمومی

اینترنت وای فای در دستشویی های عمومی فیكس سرور: همه ما با فرم های موافقتنامه استفاده از خدمات (TOS) آشناییم؛ متون بلندی كه معمولاً در مرحله ابتدایی نصب نرم افزارهای مختلف ظاهر شده و كاربر نیز بدون خواندن حتی یك خط از آنها، روی گزینه «موافقم» كلیك كرده و فرآیند نصب را ادامه می دهد. یك شركت انگلیسی به نام «Purple» (كه برای اماكن مختلفی مانند رستوران ها خدمات وای فای فراهم می كند) نیز برای اینكه ثابت كند هیچكس فرم های مورد بحث را مطالعه نمی كند، آزمایش جالبی كرده است.


شركت مذكور در بعضی از اماكن، یك بند جدید را به فرم موافقتنامه استفاده از اینترنت وای فای رایگان خود اضافه كرده، كه كاربر را مجبور به انجام خدمات خاصی می كند. این خدمات شامل پاك كردن فضولات حیوانات در سطح پارك ها، تمیز كردن توالت های عمومی، جدا كردن آدامس های چسبیده به كف خیابان و حتی رنگ كردن لاك حلزون ها می شود.
 
جالب است بدانید كه بر اساس آمارهای به دست آمده، بیش از 22 هزار نفر بدون اینكه فرم های Purple را مطالعه كنند، با آنها موافقت كرده و به صورت ناخواسته، انجام امو مورد اشاره را به عهده گرفته اند.
 
البته از آنجایی كه فرآیند مورد بحث صرفاً یك آزمایش بوده، شركت انگلیسی هیچ كس را مجبور به تمیز كردن توالت های عمومی نكرده اما در فرم خود، برای افرادی كه وجود بند اضافی را گزارش كنند جایزه ای در نظر گرفته بود كه تنها یك نفر برای دریافت آن با شركت تماس گرفته است.
 
لازم به ذكر است كه بر اساس تصمیم اتحادیه اروپا، تمام شركت های فعال در این قاره موظفند از خرداد ماه سال آینده فرم های موافقتنامه كوتاه تر و شفاف تری را به كاربران ارائه كنند.
1396/04/26
23:54:43
5.0 / 5
5085
تگهای خبر: وای فای , اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین