چانه زنی سامسونگ برای كاهش مبلغ پرداخت جریمه به اپل

چانه زنی سامسونگ برای كاهش مبلغ پرداخت جریمه به اپل فیكس سرور: سامسونگ هنوز درصدد است مبلغ جریمه نقض حق امتیاز و پتنت های اپل را كم كند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت ۹to۵Mac، مدت هاست كه سامسونگ و اپل بر سر سوءاستفاده پتنت و حق امتیازهای همدگیر دعوا و كشمكش های زیادی دارند اما چندی قبل، اپل توانست با برگزاری یك دادگاه، به این دعوا بر سر پتنت خاتمه دهد و رقیب كره ای خود، سامسونگ، را به پرداخت جریمه سنگین و هنگفتی وادار كند.

طبق حكم دادگاه، سامسونگ باید به دلیل نقض حق پنج پتنت و حق امتیاز اپل برای اولین آیفون باید مبلغی حدود ۵۳۹ میلیون دلار به اپل پرداخت كند. اما حالا به نظر می رسد كه سامسونگ به فكر فرو رفته و متوجه شده است كه این پتنت های اپل به این قمیت نمی ارزند. ازاین رو بر این باور است كه باید با تشكیل یك دادگاه عالی دیگر، درباره حكم دادگاه قبلی تجدیدنظر كرده و مبلغ جدید و بسیار كمتری را برای این جریمه در نظر بگیرند.

وكلای سامسونگ در این باره می گویند: حكم دادگاه قبلی اصلا منصفانه نبوده بلكه كاملا افراط گرایانه بوده است، چراكه بر مبنای شواهد موجود سامسونگ تنها باید ۲۸ میلیون دلار به اپل پرداخت كند و این بسیار كمتر از مبلغ هنگفت و سرسام آوری است كه دادگاه برای ما تعیین كرده است.

سامسونگ بر این باور است كه تنها در رابط كاربری و نحوه چینش آیكون های مربوطه حق پتنت آیفون توسط سامسونگ استفاده شده است و این هیچ ربطی به كل گوشی ندارد، ازاین رو نباید خسارت و جریمه آنقدر بالا باشد.

دعوای اپل و سامسونگ از سال ۲۰۱۱ آغاز شد، به گونه ای كه این غول تكنولوژی آمریكایی به ایجاد یك روند قضایی برای نقض پتنت های به ثبت رسیده اپل توسط سامسونگ اقدام نمود. اپل در ماه اوت ۲۰۱۲ در این كشمكش برنده شد و قرار شد سامسونگ یك غرامت معادل ۱.۰۴۹ میلیارد دلاری به اپل بپردازد.
1397/03/24
12:41:58
2.5 / 5
4474
تگهای خبر: آیفون , اپل , سامسونگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
ناشناس:
دعوای سامسونگ و اپل هم همیشه بوده
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین