دسترسی به بازار مهمترین چالش شركت های دانش بنیان حوزه انرژی

دسترسی به بازار مهمترین چالش شركت های دانش بنیان حوزه انرژی فیكس سرور: تهران-دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اصلی ترین چالش برای بخش بزرگی از شركت های دانش بنیان حوزه انرژی را ایجاد، توسعه و دسترسی به بازارهای داخلی و خارجی دانست.


به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سیروس وطنخواه در مورد اقدامات ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی برای گسترش و تقویت شركت های دانش بنیان فعال در حوزه انرژی اظهار داشت: بر مبنای نظام نامه ماموریت های متوازن ستادهای توسعه فناوری، یكی از شش ماموریت اصلی ستاد انرژی، توسعه كسب و كارهای جدید دانش بنیان است.
وی اضافه كرد: در این راستا اقداماتی همچون تولید و توسعه شركت های دانش بنیان در زنجیره ارزش بخش های اقتصادی، ارتقای تعاملات شركت های دانش بنیان و شركت های بزرگ صنعتی و خدماتی كشور، توسعه زیست بوم كارآفرینی و تولید شتابدهنده های نوآوری و برگزاری رویدادهای كارآفرینی برای پشتیبانی از جریان استارتاپی دانش بنیان انجام می گردد.
دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی ادامه داد: این فعالیت ها بر این اساس توسعه كمی و كیفی شركت های دانش بنیان در زنجیره ارزش حوزه انرژی كشور در دستور كار ستاد قرار دارد.
وطنخواه درباره مهمترین چالش های پیش روی شركت های دانش بنیان هم اظهارداشت: با عنایت به تعاملات نزدیك و روزانه ای كه ستاد انرژی با شركت های دانش بنیان حوزه انرژی دارد، مجموعه ای از چالش ها روند توسعه این شركت ها را تحت تاثیر قرار می دهد كه البته جنس این مشكلات متناسب با دوره رشد شركت، متفاوت می باشد.
وی در ادامه اظهار داشت: به صورت مثال مواردی مانند محدودیت منابع مالی برای نمونه سازی محصول، دریافت استانداردهای تأیید نوع، ضعف در تدوین مدلهای كسب و كار و برنامه تجاری سازی محصول، تأمین سرمایه در گردش، بوروكراسی های رایج در فضای كسب و كار و بازار بعضی از این مشكلات است.
دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی اضافه كرد: ازاین رو به نظر می رسد اصلی ترین چالش برای بخش بزرگی از شركت های دانش بنیان، ایجاد، توسعه و دسترسی به بازارهای داخلی و خارجی است.
وی همینطور بیان كرد: البته زیرساخت های لازم هم در كشور كاملا وجود ندارد. ازاین رو یكی از ماموریت های اصلی ستاد انرژی پشتیبانی از توسعه بازار با استفاده از شفاف سازی، تجمیع و اطلاع رسانی تقاضای دولتی و همكاری با دستگاه های تنظیم گر بخش برای تولید تقاضا وصیانت از بازار ملی در حوزه دانش بنیان است.
علمی ** 1836 **1440


1397/03/11
12:36:20
5.0 / 5
4818
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین