دستگاه ها از اختراعات جوانان گلستان حمایت كنند

دستگاه ها از اختراعات جوانان گلستان حمایت كنند فیكس سرور: گرگان – رییس موسسه آموزش عالی میرداماد گلستان اظهار داشت: حمایت دستگاه و نهادهای استان از یافته ها، اختراعات و پژوهش های علمی جوانان در حد حرف و شعار مانده و با وجود وعده های فراوان هنوز خبری ازعملی شدن آن نیست.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایرنا علی رفیقی روز پنجشنبه در نشست خبری در گرگان اظهاركرد: در این دانشگاه اختراعاتی تولید شده كه در صورت حمایت و پشتیبانی دستگاه ها می تواند برای بهبود و رونق بخش های مختلف استان مانند صنعت و كشاورزی موثر و مفید باشد.
وی بیان كرد: یكی از این اختراعات كه آزمون های گوناگون را با موفقیت پشت سرگذاشته، پهپاد (پرنده هدایت پذیر از دور) است كه نمونه تولید شده آن در این مركز دانشگاهی با نمونه های خارجی برابری كرده و كیفیتی همتراز آن دارد.
رییس موسسه آموزش عالی میرداماد گلستان اضافه كرد: متاسفانه دستگاه های اجرایی استان مادامی كه نام خرید دستگاه به گوش می رسد، به جای رجوع به شركت ها و تولیدات بومی؛ عقد قرارداد با شركت های تهرانی و یا خارجی را در اولویت قرار می دهند.
رفیقی ادامه داد: پهپاد تولید شده موسسه میرداماد كه در مراحل تولید 15 بار آتش گرفته و از بین رفته، هم اینك یكی از پیشرفته ترین نمونه های تولید شده این محصول است اما نبود حمایت های كافی مانع از تولید انبوه آن است.
وی اظهار داشت: این پهپاد در بخش هایی مانند آمایش سرزمینی زمین های كشاورزی و یا نقشه برداری قابل استفاده می باشد.
وی در ادامه از برگزاری دومین كنفرانس ملی مهندسی و فن آوری ربات های پروازی به میزبانی این دانشگاه اطلاع داد و اضافه كرد: دوره اول این كنفرانس سال 95 و با پذیرش 120 مقاله از محققان استانهای كشور برگزار گردید.
رییس موسسه آموزش عالی میرداماد گلستان بیان كرد: این كنفرانس در بخش های فناوری اطلاعات، انرژی های نو، نرم افزار، الكترونیك، مخابرات، كنترل، قدرت، كامپیوتر، هوش مصنوعی، مكانیك، مكاترونیك و هوا و فضا برگزار می گردد و محققان و پژوهشگران می توانند مقالات علمی خویش را تا تاریخ 10 تیرماه به آدرس http: //fro2018.ir/ ارسال نمایند.
رفیقی اضافه كرد: یكی از اشكالات جامعه علمی كشور برگزاری كنفرانس های مختلف با بازدهی پایین علمی است كه سبب شده توجه محققان به كنفرانس هایی با توان بالای علمی و خروجی های اثبات شده اندك و كمتر از قبل باشد.
وی ادامه داد: كنفرانس ملی مهندسی و فن آوری ربات های پروازی در پایگاه استناد علوم جهان اسلام به ثبت رسیده و مقالات پذیرفته شده در آن با عنوان مقالات علمی و مورد تایید این پایگاه علمی منتشر خواهد شد.
به قول وی؛ مقالات ارسال شده به این كنفرانس توسط 23 داور از دانشگاه های تربیت مدرس، صنعتی شاهرود، سمنان، گیلان، شهید بهشتی، علم و صنعت، امیركبیر، سهند تبریز و نوشیروانی بابل و 8 داور از دانشگاه علوم كشاورزی ومنابع طبیعی گرگان و دانشگاه گلستان مورد قضاوت و بررسی قرار خواهد گرفت.
رفیقی بیان كرد: در حاشیه برگزاری این كنفرانس، چند كارگاه علمی و تخصصی با مبحث ربات و پهپاد با حضور اساتید برجسته برای شركت كنندگان برگزار می شود.
نخستین كنفرانس ملی ربات های پروازی ایران تابستان سال 95 به میزبانی موسسه آموزشی میرداماد گرگان برگزار گردید.
3091/1648


1397/02/30
15:13:13
5.0 / 5
5045
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین