آرامشی برای دلار!

آرامشی برای دلار! فیكس سرور: دلار كه سال جدید را با گذر از كانال ۵۰۰۰ تومانی آغاز كرده، بازار بورس را هم تحت تاثیر خود قرار داده و از جانب دیگر بازار دلالان را داغ تر كرده است، چراكه اغلب صرافی ها تعطیلند یا فروش ندارند. البته سیاستگذار ارزی كشور معتقد می باشد كه این نوسانات كوتاه مدت است و مانند جریان ارزی سال ۱۳۹۲ بازار به آرامش برگردد.به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، چند روزی است كه قیمت دلار روند افزایشی پیدا كرده كه این مساله هم سبب شده قیمت سهام تعدادی از شركت های بورسی رشد داشته باشد و امروز شاخص كل توانست بار دیگر تا نزدیكی كانال ۹۷ هزار واحدی رشد كند. این در شرایطی است كه رییس كل بانك مركزی در نخستین واكنش خود به افزایش قیمت دلار، وضعیت تراز ارزی را مناسب ارزیابی كرده و وعده داده است كه نوسانات كوتاه مدت بازار بزودی حل و فصل می شود، چراكه تقاضای موجود در بازار موقتی است.

سیف همینطور به جریان سال ۱۳۹۲ در بازار ارز گریزی زده و یادآور شده كه قیمت ارز با برچیده شدن چنین تقاضایی در آن زمان هم افت كرد؛ ازاین رو انتظار می رود با بهبود شرایط این امر تكرار شود چون كه این تحولات از سوی عوامل بنیادی اقتصادی پشتیبانی نمی شوند.

و مركز آمار دو مبحث میزان هزینه كرد مردم ایران برای خوراكی ها در سال قبل و همینطور میزان اشتغال در بخش های مختلف را بررسی نموده است. بدین ترتیب می توان اظهار داشت كه ایرانی ها در ۹ ماهه نخست سال به قیمت جاری ۴۷۴ هزار و ۵۴۱ میلیارد تومان صرف خرید كالاهای خوراكی و غیرخوراكی كرده اند كه از این میزان ۱۲۱ هزار و ۷۹ میلیارد تومان صرف خوراكی ها شده است كه نسبت به مدت مشابه سال قبلش نزدیك به ۱۸ درصد بیشتر شده است.
همچنین در حوزه اشتغال هم آمار گویای این است كه در پاییز سال گذشته حدود ۱۱.۶ میلیون نفر از جمعیت ۲۳.۳ میلیونی كشور در بخش خدمات مشغول به كار بوده اند و بدین سان خدمات در اقتصاد ایران بیش از سایر بخش ها شغل بوجود آورده است.
گفتنی است كه نرخ بیكاری در پاییز سال ۱۳۹۶ به ۱۱.۹ درصد رسیده بدین سان ۰.۲ درصد نسبت به تابستان سال قبل افزایش و ۰.۷ درصد نسبت به بهار آن سال افزایش داشته است. همینطور نرخ بیكاری در پاییز ۱۳۹۶ معادل ۰.۳ درصد نسبت به پاییز سال قبل افزایش یافته است.

ایسنا در گزارش دیگری میزان صادرات خدمات فنی - مهندسی را بررسی نموده كه بر این اساس تا آخر ۹ ماهه اول سال گذشته صادرات خدمات فنی - مهندسی، گردشگری و ترانزیت در مجموع بالغ بر هشت میلیارد دلار ارزآوری داشته كه این رقم نسبت به مدت مشابه آن در یك سال قبل ۲.۶ درصد افزایش یافته است.
1397/01/09
11:24:43
5.0 / 5
4823
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین