رحیمی: فعالیت شبكه های اجتماعی ایرانی در فضای غیررقابتی محكوم به شكست است

رحیمی: فعالیت شبكه های اجتماعی ایرانی در فضای غیررقابتی محكوم به شكست است فیكس سرور: یك عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت كه فیلترینگ تلگرام به شكلی تولید انحصار در فضای رسانه ای است و قاعدتا فعالیت شبكه های مجازی ایرانی در فضای غیررقابتی محكوم به شكست است.


علیرضا رحیمی با اشاره به جلسه غیرعلنی بامداد امروز (یكشنبه) مجلس به ایسنا اظهار داشت: آنچه به ذهن نمایندگان متبادر شد به شكلی مقدمه سازی برای حركت های شورای عالی فضای مجازی است. به نظر می رسد چنین جلسه ای هم برای این تصمیم لازم نبود. فیلترینگ تلگرام به شكلی تولید انحصار در فضای رسانه ای است.

وی اضافه كرد: مثلا در بحث خودروسازی داخلی انحصار بوجود آمده سبب شد عملا نارضایتی مردم و مشتریان از محصولات داخلی باقی بماند. در مورد اپلیكیشن و شبكه های اجتماعی هم اگر فضای باز رقابتی وجود داشته باشد قاعدتا اپراتوراهای داخلی و شبكه های ایرانی می توانند بالندگی داشته باشند اما در شرایطی كه مردم ناراضی باشند قاعدتا فعالیت شبكه های ایرانی محكوم به شكست است.

رحیمی امنیت و سرعت تبادل اطلاعات را دو ركن مهم در فضای مجازی عنوان و تصریح كرد: شبكه های ایرانی در هر دو مورد فاصله قابل توجهی دارند كه باید پر شود و تامین امنیت و سرعت برای كاربر ایرانی مورد توجه قرار گیرد. به هر حال وقتی امنیت برقرار شود اعتماد هم تولید خواهد شد اما هم اكنون نظرسنجی ها نشان داده است اعتماد كاربران ایرانی نسبت به شبكه های ایرانی تقویت نشده و نیاز به كار بیشتر در این زمینه است.
1396/12/27
11:54:37
5.0 / 5
4758
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین