ایجاد فضای مجازی پاك

ایجاد فضای مجازی پاك به گزارش فیكس سرور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: از محتوای مغایر با فرهنگ در شبكه های اجتماعی بایستی جلوگیری گردد و در همین راستا در پی فضای مجازی پاك هستیم.


محمود واعظی در مراسم افتتاح پروژه‌های بخش خصوصی در راستای بهره‌برداری از فاز 3 شبكه ملی اطلاعات افزود: دستیابی به فضای مجازی پاك كه با فرهنگ و اعتقادات ملی مغایر نباشد اصلی مهم است و از بخش خصوصی كه در موضوع شبكه های اجتماعی وارد شده است می خواهم كه به این نكته توجه ویژه كنند.
 
وی گفت: فرهنگ سازی رسانه های مختلف در راستای دستیابی به فضای مجازی پاك بسیار مهم است.
 
واعظی ادامه داد: برخی فیلتر كردن را چاره كار می دانند اما تجربه نشان داده كه این كار موثر نیست و باعث از بین رفتن ایده ها و اشتغال زایی می شود.
 
وی ادامه داد: با وجود اینكه بارها اعلام می‌كنیم كه فواید IT چیست اما برخی هنوز نمی‌دانند كارایی شبكه IT تغییر كرده و نگاهشان متعلق به 20 سال پیش است و تصورشان از IT در حد تلفن است اما نگاه ما تولید محتوای فاخر و اپلیكیشن ایرانی است.
 
وزیر ارتباطات گفت: بنا بر اعلام یك بازار اندرویدی 120 هزار اپلیكیشن فارسی در این بازار موجود است و 23 هزار گروه برنامه‌نویسی در ایران فعالیت می‌كنند كه نشان می‌دهد تولید محتوا در حال جا باز كردن در كشور است.
 
واعظی افزود : این همه اطلاعات در كشور وجود دارد و دسترسی مردم به اطلاعات سخت است مگر اینكه ابزارهایی برای در دسترس قرار گرفتن اطلاعات ایجاد شود.
 
وزیر ارتباطات گفت : برخی هیچ تجربه‌ای در این زمینه ندارند و اظهارنظر می‌كنند كه همه چیز باید بسته شود اما نگاه رهبری به حوزه فضای مجازی نگاه فرصت و تهدید است و نگاهشان این نیست كه همه چیز را ببندیم.
 
وی همچنین تأكید كرد: طبق وعده اعلام شده فاز 3 شبكه ملی اطلاعات اواخر تیر یا اوایل مرداد رونمایی می‌شود و به دلیل اینكه هر كاری در زمینه شبكه اطلاعات می‌كنیم برخی می‌گویند كو، كجاست این بار تصمیم گرفتیم برعكس كار كنیم و به جای اینكه در مراسم راه‌اندازی شبكه ملی اطلاعات یك نمایشگاه از دستاوردهای بخش خصوصی برپا كنیم قبل از راه‌اندازی شبكه ملی اطلاعات شركت‌های خصوصی اعلام كنند كه چه كرده‌اند و سپس شبكه افتتاح شود.
 
وزیر ارتباطات افزود: زمانی موضوع شبكه ملی اطلاعات تنها مسأله زیرساخت بود و بیش از 2 سال همه توانایی‌مان را صرف آن كرده‌ایم كه سال گذشته در هفته دولت اعلام كردیم كه همه زیرساخت‌ها آماده شده و پس از آن هم و غم‌مان تولید محتوا شده است.
1396/04/24
19:43:00
5.0 / 5
4780
تگهای خبر: فضای مجازی , اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین