گوگل كروم جدید سایت های HTTP را غیرامن می داند

گوگل كروم جدید سایت های HTTP را غیرامن می داند فیكس سرور: با انتشار كروم ۶۸ كه مقرر است در ماه ژوئیه ۲۰۱۸ منتشر شود، گوگل به صراحت تمامی سایت های HTTP را ˮغیرامنˮ علامت گذاری می كند.به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، طبق آمار گوگل، ۶۸ درصد از ترافیك كروم در هر دو سیستم عامل اندروید و ویندوز هم اكنون رمزگذاری شده است. همانطور كه ۷۸ درصد از ترافیك كروم را در هر دو سیستم عامل كروم و مك دارد. این رقم ها در ماه ژوئیه حتی بالاتر هم خواهند بود.
مدیر محصول امنیتی كروم گفته است كه "توسعه دهندگان سایت های خویش را به HTTPS منتقل كرده و وب را برای همه امن تر می كنند و مورد از ۱۰۰ سایت برتر در وب به صورت پیش فرض از HTTPS استفاده می نمایند.

گوگل چند سال است كه به تدریج اینترنت را به سمت HTTPS سوق می دهد. در تابستان ۲۰۱۴، اولویت بندی وب سایت ها با استفاده از HTTPS در نتایج جست وجوی گوگل شروع شد. در ماه مارس سال ۲۰۱۶، گوگل ردیابی و به اشتراك گذاری اطلاعات مربوط به استفاده خود از HTTPS و همینطور ۱۰۰ سایت غیراینترنتی گوگل در اینترنت را آغاز كرد.

در اوایل سال ۲۰۱۷، كروم سایت هایی را كه رمزهای عبور یا اطلاعات كارت اعتباری را با استفاده از HTTP بعنوان غیرامن انتقال داده بودند، برچسب گذاری كرد. بر مبنای گزارش مركز اطلاع رسانی پلیس فتا، در اواخر سال ۲۰۱۷، همان برچسب آغاز به افزودن به سایت های FTP كرد كه با شروع كروم ۶۸، سایت های HTTP بعنوان "غیرامن" برچسب گذاری می شوند، اما پس از آن یكی از آخرین مرحله است، زمانی كه شاخص امنیتی HTTP قرمز می گردد.

كروم توسط ۶۳ درصد از كاربران دسكتاپ و ۵۰ درصد از كاربران گوشیهای هوشمند در زمانی كه به HTTPS اینترنت، متصل می شود، استفاده می گردد و قدرت نفوذ قابل توجهی را به گوگل می دهد.
همچنین كروم به راحتی امكان راه اندازی HTTPS را فراهم می كند. اكنون ممیزی های متفاوتی برای كمك به توسعه دهندگان به سایت های خود به HTTPS وجود دارد و از یك ابزار خودكار برای بهبود صفحات وب، در آخرین نسخه Node CLI Lighthouse، بهره می گیرد.
ممیزی جدید در Lighthouse به توسعه دهندگان كمك می نماید تا ببینند كدام منابع یك سایت با استفاده از HTTP بارگذاری می كنند و كدامیك از آن ها آماده ارتقاء به HTTPS با تغییر مرجع subresource به نسخه HTTPS هستند.1396/11/24
14:17:07
5.0 / 5
5964
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین