فروش 7هزار میلیارد ریالی شركت های دانش بنیان نانو، هدفگذاری فروش 30 هزار میلیارد ریالی برای سال 98

فروش 7هزار میلیارد ریالی شركت های دانش بنیان نانو، هدفگذاری فروش 30 هزار میلیارد ریالی برای سال 98 فیكس سرور: تهران- مسئول تجاری سازی كارگروه صنعت و بازار ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با اشاره به اینكه طبق آمار ارزش فروش محصولات نانو در سال قبل (1395) حدود 7 هزار میلیارد ریال بوده است، خاطرنشان كرد: هدف گذاری ستاد نانو برای فروش محصولات نانو برای سال 1398 سی هزار میلیارد ریال است.


سید محمدامین علوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه علمی ایرنا با بیان این كه بودجه ستاد نانو در طول سال های گذشته همواره با نوساناتی همراه بوده است اظهار داشت: با این حال، ستاد نانو از سال 1392 حدودا هر سال شاهد رشد دو برابری در فروش محصولات خود بوده است.
وی با اشاره به فعالیت 159 شركت نانویی فعال در كشور كه دارای تائیدیه از ستاد نانو فناوری می باشند، اظهار نمود: از این تعداد شركت هم اكنون 376 محصول تایید شده در مقیاس صنعتی و 162 فناوری تایید شده در مقیاس آزمایشگاهی آماده عرضه به صنعت هستند.
مسئول تجاری سازی كارگروه صنعت و بازار ستاد ویژه توسعه فناوری نانو خاطرنشان كرد: طبق آمار سال 1395 بیش از 700 میلیارد تومان فروش شركت های دانش بنیان این حوزه بوده كه از این میزان بالغ بر 35 میلیون دلار مربوط به صادرات به 47 كشور به عنوان كشورهای هدف بوده است.
وی همینطور از هدف گذاری فروش سه هزار میلیاردتومانی محصولات نانویی و كسب دو درصدی بازار نانو دنیا از جانب ستاد توسعه فناوری نانو برای سال 1398 اطلاع داد و با اشاره به رشد دو برابری فروش محصولات نانویی ابراز امیدواری كرد كه با تخصیص بودجه مورد درخواست ستاد نانو به این مهم دست یابد.

** برنامه ستاد نانو جهت راه اندازی پایگاه های صادراتی
علوی همینطور با بیان این كه حجم سرمایه گذاری شركت های خصوصی در سال 1395 در حوزه نانو 20 میلیارد تومان بوده است اضافه كرد: این درحالی است كه 22 میلیارد تومان هم در سال 1395 مالیات مستقیم و ارزش افزوده شركت های نانویی بوده و بالغ بر 6 هزار نفر مشاغل صنعتی به واسطه نانو بوجود آمده و بیش از 9 هزار و 700 نفر اشتغال در صنعت، شبكه آزمایشگاهی و دانشگاه ها بوجود آمده است.
مسئول تجاری سازی كارگروه صنعت و بازار ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با اشاره به اینكه تابحال یك دفتر به عنوان پایگاه صادراتی محصولات نانو در كشور چین به راه افتاده است از برنامه ریزی این ستاد جهت راه اندازی سه دفتر در كشورهای اندونزی، عراق و عمان با عنایت به هدف گذاری كسب دو درصد از بازار نانو تا 1404 خبرداد.
وی همینطور از قرارداد 10 شركت دانش بنیان ایرانی در حوزه نانو با كشور عمان برای تولید شهر فناوری در این كشور به ارزش 750 میلیون دلار اطلاع داد و اظهار داشت: كارهای اجرایی این قرارداد شروع شده است.

**تمركز سند 10 ساله دوم ستاد نانو تبدیل دانش به فناوری و تجاری سازی
علوی همینطور با بیان اینكه، حوزه نانو در بخش تولیدات علمی و مقالات هم اكنون رتبه چهارم دنیا را به خود مختص كرده است در عین حال اظهار داشت: البته هدف گذاری مان برای سال 1404 خیلی بالا نیست و بیشتر تثبیت همین جایگاه است چراكه در سند 10 ساله دوم ستاد نانو تمركز بیشتر بر روی تجاری سازی و تبدیل دانش بوجود آمده در دانشگاه ها به فناوری در نظر گرفته شده است.
وی با تاكید براینكه، حمایت ستاد توسعه فناوری نانو از مقالات و رساله ها در پنج سال اخیر هیچ افزایشی نداشته و ثابت بوده است اضافه كرد: این به علت آن است كه بیشتر می خواهیم حمایت به سمت صنعت و تولید پتنت هدایت شود.
مسئول تجاری سازی كارگروه صنعت و بازار ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در ادامه خاطرنشان كرد: به صورت تجمعی این ستاد تا سال 95 تعداد 197 پتنت ثبت كرده است كه نشان داده است فعالیت های نانویی به تدریج شكل تجاری به خود می گیرد.
علوی با اشاره به اینكه، جایگاه ایران در حوزه ثبت اختراعات نانو در دنیا هم اكنون 39 است اظهاركرد: انتظار داریم كه تا سال 1404 به رتبه پانزدهم دنیا ارتقا یابیم.
علمی ** 1836 **
خبرنگار: یوسف درویشی*انتشار: محتشمی پور


1396/11/16
15:31:05
5.0 / 5
4715
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین