ماهواره های كوچك هماهنگ، طرح جدید سنگاپور برای رونق صنعت هوا- فضا

ماهواره های كوچك هماهنگ، طرح جدید سنگاپور برای رونق صنعت هوا- فضا فیكس سرور: كوالالامپور – سنگاپور مقرر است تا به منظور توسعه برنامه هوا- فضای خود ؛ماهواره های كوچك هماهنگ؛را در قالب برنامه مأموریت مركز تازه تأسیس «فناوری ماهواره و تحقیقات» به فضا بفرستد.


به گزارش روز جمعه ایرنا از شبكه تلویزیونی خبر آسیا، «اس.ایشواران» وزیر صنعت و تجارت سنگاپور در «گردهمایی فناوری و فضا» در شهر سنگاپور با بیان طرح این كشور در خصوص پرواز درآوردن آوردن هماهنگ ماهواره ها در فضا اظهار داشت: «پرواز هماهنگ نیاز به دقت بالا در مسیریابی و پیچیدگی زیاد مهندسی دارد و امیدواریم تا سنگاپور بعنوان یكی از نخستین كشورهای جهان به این هدف دست یابد.»
مهم ترین خصوصیت ماهواره های كوچك، هزینه كمتر ساخت و پرتاب آن ها به فضاست. همچنین، به این دلیل كه تولید انبوه امكان پذیر است، مدت زمان آماده شدن آن ها هم كمترخواهد بود.
هزینه كم و تولید انبوه این اجازه را می دهد كه این ماهواره های كوچك به صورت ناوگان هایی با صدها ماهواره كوچك به پرواز در آیند و جهت استفاده در مواردی مانند جمع آوری اطلاعات آب و هوایی و عكسبرداری ماهواره ای، بخش بیشتری از زمین را پوشش بدهند.
طبق این گزارش، تعداد ماهواره های كوچك در فضا از 20 عدد در سال 2011 میلادی به بیش از 250 عدد در سال قبل رسید. اكنون ارزش صنعت فضا هم بیش از 330 میلیارد دلار در سطح جهانی برآورد می گردد.
وزیر صنعت و تجارت سنگاپور همینطور ابراز امیدواری كرد كه این حركت، در صنعت هوا-فضای این كشور رونق بوجود آورده و سرمایه گذاری بر روی ماهواره های كوچك هماهنگ، فرصت های شغلی و تحقیقاتی جدیدی را تولید كند.
در همین خصوص به منظور اطمینان از وجود نیروی انسانی در این صنعت، مقرر است دانشگاه ملی سنگاپور سالانه 30 دانشجو را به شكل ویژه آماده به كار كند.
سنگاپور علاه بر مسیر تقویت تجارت كلان، هدف گذاری خویش را بر توسعه تجارت های كوچك و متوسط قرار داده و سالانه میلیون ها دلار برای پشتیبانی از شركت هایی كه بتوانند ابتكار و نوآوری داشته باشند، هزینه می كند تا با عبور از مرحله سنتی اقتصاد، سرعت رشد و شكوفایی خویش را افزایش دهد.
طبق گزارش بانك جهانی، دولت شهر سنگاپور با جمعیت 5.6 میلیون نفری، درسال 2017 رتبه سومین اقتصاد رقابتی جهان را از میان 137 كشور مختلف به خود اختصاص داد.
مسئولان این كشور اعلام نمودند كه درصدد هستند تا هرچه بیشتر فناوری های مختلف را به پروژه های اقتصادی نزدیك سازند تا این اقدام به رشد اقتصادی این كشور كمك نماید. درواقع این كشور درصدد تجاری سازی هرچه بیشتر طرح های علمی است تا از این مسیر بازار كار سنگاپور هم تقویت شود.
آساق****241**1599** انتشار: مریم شفیعی


1396/11/15
15:01:56
5.0 / 5
4597
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین