خاویار ایرانی به آمریكا رفت راه برنج خارجی باز شد

خاویار ایرانی به آمریكا رفت راه برنج خارجی باز شد فیكس سرور: بارش برف سنگین در تهران و دیگر شهر های تهران و مخاطراتی كه به دنبال داشت بخش زیادی از اخبار رسانه هار به سمت خود كشید؛ در این میان مبحث تفریغ بودجه و حواشی آن هم بخش دیگری از اخبار به خود اختصاص داد.به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، پایتخت و دیگر شهرهایی كه طعم بارش برف كم سابقه روزهای اخیر را چشیدند هنوز درگیر تبعات آن هستند؛ به صورتی كه امروز هم صفحه اقتصادی ایسنا میزبان تعداد زیادی از تیترهای مربوط به بارش ها بود. همچون مواردی كه در ایام برفی افتاد و عملا بخش زیادی از مردم را به خود مشغول كرد، مبحث افزیش قیمت خدمات در این ایام بود كه چشمگیرترین این خدمات مبحث حمل نقل بود.

می توان اظهار داشت كه انواع مختلف حمل نقل، از هوایی گرفته تا زمینی و با انواع مختلف مقاصد، از درون شهری گرفته تا بین شهری و حتی بین المللی از مبدأ شهرهای برف زده دچار اختلالات جدی شدند. به صورتی كه بنا بر گزارش ایسنا با این حال كه برنامه پروازی دو فرودگاه تهران به سمت عادی شدن حركت می كند اما هنوز تعدادی از پروازها تاخیر دارند و مسافرانی هستند كه بعد از ۷۲ ساعت در فرودگاه ها سر گردانند. در گزارشی كه به همین مبحث پرداخته است آمده كه فرودگاه امام خمینی (ره) در جدیدترین اطلاعات خود اعلام نموده كه پروازها در این فرودگاه در جریان است و دلیل تجمع مسافران آن نه مشكلات فرودگاهی كه مشكلات ایرلاین ها در نهایی كردن مقدمات پرواز بوده است. این فرودگاه همینطور گفته تمام امكانات برای استراحت مسافران در نظر گرفته شده و شب گذشته هم به مسافران غذای مجانی داده اند. همینطور گفته میشود در فرودگاه مهرآباد طبق اعلام شركت فرودگاه ها در دو روز گذشته بیش از ۷۰۰ نشست و برخاست انجام شده و طبق اعلام این شركت پروازها به سمت عادی شدن حركت می كنند. البته مشكلات مسافران در فرودگاه ها منحصر به لغو یا تاخیر پرواز ها نبود بلكه آنها با كرایه های نجومی تاكسی های فرودگاه هم مواجه گشتند.

ماجرای گرانی تاكسی ها و روزهای برفی

افزایش كرایه تاكسی ها در ایام برفی در فرودگاه ها نماند، بلكه در سطح خیابان های شهر هم قیمت تاكسی ها بالا رفت. گرچه بالا رفته كرایه تاكسی ها و البته صرفا دربستی شدن آنها در شرایط بد جوی تازگی ندارد، ولی موضوعی كه در این میان تازگی داشت افزایش قیمت های عجیب تاكسی های اینترنتی بود كه حتی به دو برابر قیمت هم رسید. در گزارشی كه برای پیگیری وضعیت قیمت گذاری تاكسی های اینترنتی به سراغ دبیر اتحادیه كسب و كار های اینترنتی رفت مطالب جالبی به چشم می خورد كه همچون آنها مبحث نبود عزمی از جانب هیات مدیره این اتحادیه برای نظارت بر قیمت گذاری ها و جای خالی نهاد های ناظر حامی حقوق مصرف كننده در این عرصه است. فرشاد وكیل زاده -دبیر اتحادیه كسب و كارهای اینترنتی- در این گزارش اظهار داشت: یك كسب و كار موفق و منصف اگر یك یا دو روز در سال با بارندگی شدید مواجه شود، برای مجاب كردن رانندگان به سرویس دهی، تفاوت هزینه ها را از بودجه خود پرداخت می كند تا بتواند بازار را حفظ كند، نه اینكه با افزایش نامتعارف قیمت، كل بار هزینه را بر دوش مصرف كننده بگذارد. البته این مواضع در جلسات اتحادیه هم بیان می گردد اما به نظر می رسد عزم جزمی برای رسیدگی به این مشكلات در اتحادیه وجود ندارد. مردم نباید اجازه ندهند كه از اعتمادشان در این زمینه سوء استفاده گردد.

خبر صادرات خاویار ایران برای نخستین بار به مریكا جز اخبار قابل توجه اقتصادی بود؛ به صورتی كه در این خبر به قول عباس رجایی - مدیرعامل شركت مادر تخصصی خدمات كشاورزی- با مجوزی كه در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ از سازمان FDA آمریكا دریافت شد سال قبل حدود ۱۰ كیلوگرم خاویار طبیعی به آمریكا صادر شده كه ارزشی بالغ بر ۶۰ میلیون تومان داشت. هم چنین در این خبر با اشاره به قیمت خاویار آمده است كه خاویار پرورشی بسته به كیفیت آن بین ۲.۵ تا ۶.۵ میلیون تومان قیمت دارد و خاویار وحشی هم كه انحصارا در اختیار این شركت است هشت تا ۱۲ میلیون تومان عرضه می گردد كه البته قیمت كنونی آن ۹.۵ میلیون تومان است. خبر دیگر قابل توجه تجاری در اقتصادی احتمال افزایش واردات برج هندی با لغو ممنوعیت واردات است كه كفته می گردد از سرگیری واردات برنج از جانب ایران ممكن است صادرات برنج باسماتی هند را افزایش دهد.

همه حواشی تفریغ بودجه

پرونده بودجه ۱۳۹۵ هنوز مختومه نشده است و گزارشاتی كه از آن انتشار یافته اصطكاكاتی را میان دولت و دیوان محاسبات به وجود آورد. در گزارش مفصلی كه ایسنا از این مورد منتشر نمود به تفضیل در باره مبحث تفریغ بودجه پرداخته شده و در بخشی از آن با اشاره به انتشار گزارش مستقل تفریغ بودجه توسط رئیس دیوان محاسبات به نقل از یك كارشناس نوع مواجهه دوت با گزارش دیوانم محاسبات را درست ندانسته و معتقد می باشد رفتار دولت می تواند به شكلی باعث تولید تشویش در جامعه و شكل گیری علامت سوال های متفاوتی در میان عموم شود.
1396/11/12
15:38:28
5.0 / 5
5306
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین