مدیركل پدافند غیرعامل استانداری سمنان:

فضای مجازی با رعایت اصول پدافندغیرعامل به فرصت تبدیل می گردد

فضای مجازی با رعایت اصول پدافندغیرعامل به فرصت تبدیل می گردد فیكس سرور: سمنان- ایرنا- مدیركل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با اشاره به اینكه فضای مجازی بعنوان بستری كه قابلیت تهدید دارد، اظهار داشت: این حوزه تنها با رعایت مبانی پدافند غیرعامل می تواند برای كشور به فرصت تبدیل گردد.


ایرج كارخایی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: فضای مجازی در بخش های مختلف می تواند یك تهدید یا یك فرصت تلقی شود و تنها عاملی كه می تواند این عرصه را به بستری برای تولید فرصت در خدمت برای توسعه و پیشرفت علم و فن آوری تبدیل كند، دخیل كردن اصول پدافند غیرعامل است.
وی با اشاره به اینكه دشمن امروزه با تغییر راهبرد مقابله ای از جنگ سخت به جنگ نرم بخصوص در حوزه فضای سایبری روی آورده است، تصریح كرد: رویكرد پدافند غیرعامل در حوزه فضای مجازی مقابله با هر گونه تهدید دشمن است و رزمایش های سایبری می تواند ظرفیت مطلوب استان در این حوزه را برای مقابله تقویت كند و ایمنی را افزایش دهد.
كارخایی با اشاره به اینكه امنیت در هر عرصه از كشور ركنی اساسی برای تولید توسعه است كه باید با مبانی پدافند غیرعامل تقویت شود، افزود: اجرای اصول امنیتی و مراقبتی از فضای سایبری قابل چشم پوشی نیست به این دلیل كه نگاه دشمن به هیچ عنوان دوستانه یا موافق با توسعه كشور نیست.
مدیركل پدافند غیرعامل استان سمنان با اشاره به انواع تهدیدات دشمن در فضای واقعی و سایبری، اظهار داشت: این هجمه های مختلف نیازمند راهكارهای پیشگیرانه بخصوص در فضای سایبری است و استان سمنان هم از زیرساخت های قوی برای تحقق اصول پدافند غیرعامل در دفاع سایبری برخوردار می باشد كه تحقق همه جانبه این مبانی نیازمند هم افزایی دستگاه های اجرایی و مدیران است.
وی بیان كرد: فضای مجازی یكی از اصلی ترین نقاط در تولید امنیت كشور است كه باید با اجرای طرح های امنیتی در حوزه فضای مجازی بخصوص شبكه های پیام رسان خارجی مراقبت های لازم از امنیت كشور پیش بینی شود.
مدیركل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با اشاره به اینكه امروز تمام فعالیت ها و زیرساخت های حیاتی و حساس و اماكن حفاظت شده به حوزه سایبری وابسته است، افزود: پیش بینی متخصصان این است تا سال 2020 تعداد كاربران اینترنت به چهار میلیارد نفر در جهان برسد كه حساسیت امر امنیت در این بخش را نشان داده است.
كارخایی با اشاره به اینكه عصر ما عصر فناوری های نوین و پیشتازی رویكردهای سایبری و مجازی در دوران معاصر است، اظهار داشت: در كشور در شرایط كنونی پهنای باند و بستر مناسب اینترنت وجود دارد و مراقبت از این زیرساخت بخصوص در حوزه پدافند غیرعامل ضرورتی انكارناشدنی است.
مدیر كل پدافند غیر عامل استانداری سمنان با تاكید بر وجود نگاه به فضای مجازی بعنوان فرصت در كنار تامین زیرساخت های امنیتی، افزود: بهره مندی از این فرصت باید با شناسایی تهدیدها و فرصت ها درنظر گرفته شود.
پدافند غیرعامل مجموعه اقدامات پیشگیرانه دفاعی و غیرنظامی است كه به جنگ افزار نیاز ندارد و با اجرای اصول آن می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی كشور در شرایط بحرانی جلوگیری كرد.
تهدیدهای حوزه پدافند غیرعامل هم اكنون در سه گروه تهدیدهای فنی، زیستی و سایبری تقسیم بندی می گردد كه متناسب با هر سه حوزه، مبانی و اصولی پیشگیرانه برای در امان بودن بخش های حیاتی كشور مانند دستگاه های اجرایی خدمات رسان در بخش های آب و برق، ایمن سازی ساخت و سازها و مراكز درمانی مانند بیمارستانها، تعریف شده كه در طول سال های اخیر در دل قوانین و مقررات گنجانده شده و هم اكنون فقط به رعایت آن از جانب دستگاه های نظراتی و اجرایی وابسته است.
6103 تهیه و انتشار: مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ كانال اخبار ایرنا سمنان رجوع كنید.


1396/10/30
15:12:02
5.0 / 5
4995
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین