رییس جمهور در جلسه هیات دولت:

عدم درك درست تحولات فضای مجازی باعث شكاف نسلی می گردد

عدم درك درست تحولات فضای مجازی باعث شكاف نسلی می گردد فیكس سرور: هیات دولت در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی رئیس جمهور، گزارش مركز ملی فضای مجازی درمورد «اقتصاد مجازی» را بررسی كرد.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، رئیس جمهور در این جلسه با اشاره به اینكه فهم دقیق از تأثیرگذاری گسترده فضای مجازی در اقتصاد، فرهنگ، توسعه كسب و كار و اشتغال، دگرگونی زندگی مردم و آینده این تأثیرگذاری بسیار حائز اهمیت است، تصریح كرد: این فضا با سرعت فوق العاده زندگی فردی، خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی را در بر می گیرد و مفاهیم اشتغال را بویژه در حوزه خدمات به شدت تغییر می دهد.
روحانی تصریح كرد: بهره مندی مؤثر از این فضا با تاكید بر تقویت حاكمیت ملی و كوشش برای افزایش ظرفیت های بومی و پیشگیری از صدمه ها نیازمند سرمایه گذاری های بیشتر در آن است.
رئیس جمهور با یادآوری اینكه عدم درك درست از سرعت تحولات فضای مجازی و تأثیرات آن باعث شكاف نسلی می شود، خاطرنشان كرد: دولت باید تلاش كند در حوزه توسعه اقتصاد فضای مجازی از جهان عقب نیفتیم.
روحانی همینطور ضمن تاكید بر ضرورت تحرك بیشتر در این فضا و همچون توسعه خدمات الكترونیك و بخصوص دولت الكترونیك، خواهان افزایش اینگونه خدمات با استفاده از ظرفیت های آن برای كاهش هرچه بیشتر هزینه ها شد.
در گزارش مركز ملی فضای مجازی موضوعاتی از قبیل بررسی وضع موجود فضای مجازی، روندها و آینده فضای مجازی، تغییر الگوی پیشرفت، اصول كاركرد نظام اقتصادی غربی در فضای مجازی، تلاش دولت ها جهت كسب جایگاه خود در فضای مجازی و وضعیت جمهوری اسلامی ایران در این فضا مورد بررسی قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش، 62 درصد از حجم اقتصاد فناوری ارتباطات و اطلاعات ایران و توزیع آن را اپراتورها و 38 درصد مابقی را سایر شركت ها تشكیل می دهند.
این گزارش همینطور از آن حكایت می كند كه تابحال 132 هزار و 834 شغل توسط 21 استارتاپ در ایران بوجود آمده است.
در ادامه جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی بعد از بحث و بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.
1396/10/28
18:22:18
5.0 / 5
4963
تگهای خبر: خدمات , فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین