با حضور معاون اول رییس جمهور؛

تجلیل از برگزیدگان بیست و سومین جشنواره تحقیقات علوم پزشكی رازی

تجلیل از برگزیدگان بیست و سومین جشنواره تحقیقات علوم پزشكی رازی به گزارش فیكس سرور آئین معرفی و تجلیل از برگزیدگان حقیقی و حقوقی بیست و سومین دوره جشنواره تحقیقات علوم پزشكی رازی امروز دوشنبه با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار گردید.


به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، در این آئین كه بامداد امروز دوشنبه در تالار امام خمینی (ره) دانشگاه علوم پزشكی شهیدبهشتی تهران و باحضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و جمعی از مححققان و پژوهشگران حوزه سلامت همراه بود، از برگزیدگان بیست و سومین جشنواره رازی در پنج بخش محققان، دانشگاه های علوم پزشكی، پژوهشكده های علوم پزشكی، نشریات علوم پزشكی، كمیته های تحقیقات دانشجویی و مراكز تحقیقاتی با اهداء لوح و جایزه نقدی تجلیل شد.
بر اساس این گزارش در بخش محققان علوم پزشكی برگزیده به ترتیب دكتررویا كلیشادی، مصطفی قانعی و پیام طبرسی رتبه های اول تا سوم بخش محققان گروه علوم بالینی و سلامت و محمدعلی منصورنیا بعنوان برگزیده بخش پژوهش برتر این گروه را به خود اختصاص دادند.
همچنین دكتر احمدرضا دهپور رتبه نخست، دكتر صدف قاجاریه سپانلو و خلیل آبنوس به صورت مشترك رتبه دوم و دكتر ذات اله عاصمی و مجید غیور مبرهن به صورت مشترك رتبه سوم بخش محققان گروه علوم پایه پزشكی و دكتر امیرآوان و دكتر مرتضی محمودی به صورت مشترك بعنوان برگزیدگان بخش محققان جوان و دانشجو این گروه معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند. بخش ابداعات، اختراعات و فناوری در این دوره برگزیده ای نداشت.
در بخش دانشگاه های علوم پزشكی برگزیده هم دانشگاه های علوم پزشكی تهران، مازندران و شهركرد به ترتیب با عناوین دانشگاه های تیپ یك، دو و سه، رتبه نخست را بدست آوردند. در بخش پژوهشكده علوم پزشكی برگزیده هم پژوهشكده انستیتوپاستور رتبه نخست این بخش را از آن خود كرد.
همچنین در بخش نشریات علوم پزشكی برگزیده هم نشریه فارسی زبان 'حیات' ازدانشگاه علوم پزشكی تهران و نشریه انگلیسی زبان 'تحقیقات علوم پزشكی' از دانشگاه علوم پزشكی اصفهان به عنوان نشریات برگزیده این دوره از جشنواره معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.
در بخش كمیته های تحقیقات دانشجویی برگزیده هم دانشگاه های شهید بهشتی، مازندران و شهركرد به ترتیب از بین دانشگاه های تیب یك، دو و سه، موفق به كسب رتبه نخست این بخش شدند.
معاون تحقیقات وزارت بهداشت در ابتدای این آئین در سخنانی با اشاره به اینكه تمام شاخص های ارزشیابی این جشنواره مطابق با شاخص های بین المللی است، تصریح كرد: در این دوره از جشنواره 246 نفر شركت كردند كه از این تعداد 135 نفر در گروه پایه پزشكی، 65 نفر در گروه بالینی و سلامت و 46 نفر هم در گروه ابداعات و اختراعات آثار خویش را به این جشنواره عرضه كردند.
دكتر رضا ملك زاده همینطور ضمن تشریح دست آوردهای آموزش و پژوهش در بخش علوم پزشكی با بیان اینكه، طبق اسناد بالادستی مقرر است تا 1404 در بخش آموزش و پژوهش رتبه نخست منطقه باشیم، اضافه كرد: ما در دو بخش آموزش سلامت و تربیت نیروی متخصص در این حوزه پیشرفت های مناسبی داشته ایم.
وی خاطرنشان كرد: ما 10 سال زودتر از برنامه تعریف شده توانسته ایم به توسعه علم و فناوری در بخش سلامت دست یابیم و ایران را به كشور نخست منطقه تبدیل نماییم.
معاون تحقیقات وزارت بهداشت در ادامه یكی از اصلی ترین برنامه های حوزه علوم پزشكی و سلامت را پرورش و پشتیبانی از نیروی انسانی متخصص به عنوان اساسی ترین ثروت برای كشورها عنوان نمود.
آئین تجلیل از برگزیدگان بیست و سومین جشنواره رازی در پنج بخش محققان، دانشگاه های علوم پزشكی، پژوهشكده های علوم پزشكی، نشریات علوم پزشكی، كمیته های تحقیقات دانشجویی و مراكز تحقیقاتی روز دوشنبه با اهداء لوح و جایزه نقدی برگزار گردید.


 

1396/10/25
15:06:22
5.0 / 5
4713
تگهای خبر: پژوهش , فناوری , محقق , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین