ستاری در محفل یلدایی استارتاپ ها:

رشد استارتاپ ها زمینه ساز تحقق اقتصاد دانش بنیان است

رشد استارتاپ ها زمینه ساز تحقق اقتصاد دانش بنیان است فیكس سرور: تهران - ایرنا -معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، شكل گیری زیست بوم كارآفرینی و نوآوری و همینطور رشد استارتاپ ها در كشور را زمینه ساز تحقق اقتصاد دانش بنیان دانست.


به گزارش گروه علمی ایرنا سورنا ستاری در آئین یلدای كارآفرینان استارتاپی كه با حضور جمعی است صاحبان كسب و كارهای نوآور و استارت آپی ایران برگزار شد، اظهار داشت: عملكرد استارتاپ های ایران در چند سال اخیر نشان داده است راه این اكوسیستم برای رفاه و آبادانی كشور باز شده است.
بنابر اعلام روز پنج شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری او مهمترین ضرورت تحول اقتصاد كشور را شكل گیری زیست بوم كارآفرینی و نوآوری در كشور دانست و اضافه كرد: لازمه تحقق اقتصاد دانش بنیان و جامعه استارتاپی، تولید زیست بوم كارآفرینی است آنچه كه در این حوزه می توانند ساختار اقتصادی را شكل دهد حركت هماهنگ و رو به جلوی تمامی بخش های این زیست بوم است.

**ضرورت یكپارچگی و هماهنگی جامعه استارتاپی
رئیس بنیاد ملی نخبگان همینطور با اشاره به این كه مهمترین بازیگر میدان اقتصاد دانش بنیان كشور صاحبان كسب و كارهای استارتاپی و دانش بنیان هستند اظهار داشت: كوشش برای بهبود محیط كسب و كار دانش بنیان به یكپارچگی، هماهنگی و درك مشترك صاحبان استارتاپ ها وابسته است و در این صورت است كه زیست بوم كارآفرینی و نوآوری در مسیر توسعه و پیشرفت حركت می كند.
ستاری اظهار داشت: شكل گیری و فعالیت انجمن صنفی استارتاپی می تواند به حل چالش های فعالان این حوزه و یكپارچگی برای كمك به تقویت زیست بوم كارآفرینی و نوآوری كمك نماید.
وی با اشاره به اینكه حضور بخش خصوصی در عرصه اقتصاد دانش بنیان می تواند زمینه ساز از میان برداشته شدن انحصار ها و موانع فراروی استارتاپ ها شود اضافه كرد: با عنایت به ساختار اقتصاد نفتی كه ساز و كارهای دست و پاگیر برای راه اندازی كسب و كار با چالش های متعددی مواجهند، جهت گیری صحیح به سمت اصلاح اقتصاد یاد شده با اعتماد داخلی فعالان این عرصه محقق می گردد.
ستاری با تاكید براینكه، حضور تعدادی از استارتاپ ها در بازار بورس كشش خوبی را در این بازار بوجود آورده است، اضافه كرد: افزایش سهام و بالارفتن میزان ارزش افزوده این شركت ها می توانند انگیزه لازم را در بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این عرصه پر ظرفیت تولید كند.

**آمادگی دانشگاه ها برای شكل گیری محیط مساعد كسب و كار نوآور
رئیس ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری با اشاره تغییر حركت دانشگاه ها به سمت حمایت از استارتاپ ها اظهار داشت: دانشگاه ها در حال بدل شدن به یك محیط كسب و كار مساعد برای كسب و كارهای خلاق است و به تدریج آموخته اند كه برای كسب درآمد به دولت متكی نباشند.
ستاری اظهاركرد: هم اكنون بیش از 280 شركت استارتاپی اطراف دانشگاه صنعتی شریف، مشغول فعالیت هستند كه 5300 نفر را به كار مشغول كرده اند این امر نشان داده است زمینه تبدیل شدن محیط پیرامونی دانشگاه ها به یك محیط مساعد برای كسب و كار دانش بنیان در حال محقق شدن است.
در ادامه این آئین كه باحضور رئیس انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر ایران همراه بود، از دو فعال برتر حوزه استارتاپی تقدیر و به نمایندگی از جامعه كارآفرینان استارتاپی، با اهدای تندیس این مراسم از معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به پاس حمایت از كسب و كارهای استارتاپی هم قدردانی گردید.
علمی ** 1836 **1823
تنظیم: یوسف درویشی ** انتشار: طاهره نبی اللهی


1396/10/01
14:04:21
5.0 / 5
5151
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین