معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان:

800 استعداد درخشان ایرانی محصل در خارج، به كشور بازگشته اند

800 استعداد درخشان ایرانی محصل در خارج، به كشور بازگشته اند فیكس سرور: بجنورد-ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: در 2سال گذشته 800 نفر از ایرانی ها محصل در دانشگاه های خارج كشور به میهن بازگشته اند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایرنا محمدصالح تركستانی چهارشنبه در آیین تكریم و معارفه رئیس بنیاد ملی نخبگان خراسان شمالی اظهار نمود: 265 نفر از این استعدادها كه به كشور بازگشته اند، در 100 دانشگاه مطرح جهان مشغول به تحصیل بوده اند.
وی تصریح كرد: بنیاد نخبگان تلاش دارد تا استعدادهایی كه از كشور خارج شده اند بازگردند و برای بازگشت استعدادهای درخشان به كشور عزم جدی دارد.
وی تصریح كرد: چهار نفر از استعدادهایی كه به میهن بازگشته و در دانشگاه تبریز حضور یافتند، توانستند انقلاب علمی و فكری تولید كنند.
تركستانی با اشاره به اینكه برای بازگشت نخبگان به كشور هیچ محدودیتی وجود ندارد اظهار نمود: از ایرانی های نخبه خارج از كشور دعوت می نماییم به وطن بازگردند و در كشور خود به مردم خدمت رسانی كنند.
وی در باره استخدام نخبگان اظهار داشت: ردیف استخدامی بنیاد ملی نخبگان همانند ردیف استخدامی وزارت علوم و دانشگاه علوم پزشكی است.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان استعداد یابی را از رسالت های این بنیاد عنوان نمود و اضافه كرد: یكی از اولویت ها پیگیری و اجرای طرح شهاب است و در این طرح استعداد دانش آموزان و حتی در دورترین نقاط پایش و شناسایی می گردد.
تركستانی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینكه نخبگان باید هدایت گر فكری دستگاه های اجرایی باشند اظهار داشت: در این باره مسئولان هم باید بیش از پیش از ظرفیت نخبگان استفاده كنند.
تركستانی تصریح كرد: بنیاد ملی نخبگان تلاش دارد تا با همگامی و هم افزایی سایر دستگاه های اجرایی یاری رسان فكری عرصه های مختلف جامعه باشد.
وی اظهار داشت: همكلام نبودن مسئولان با استعداهای درخشان سبب شده تا نخبگان از جامعه طرد شوند.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان اضافه كرد: بنیاد ملی نخبگان در سطح كشور 280 نفر نیرو دارد كه رویكرد ما به كار گیری افراد بومی است.
در این آیین از زحمات محمدباقر مقدسی تقدیر و مهدی قاسمی فرد بعنوان رئیس بنیاد نخبگان خراسان شمالی معرفی گردید.
اخبار خراسان شمالی را در كانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی 🆔 @IRNABOJNURD پیگیری كنید.
7185 / 6042 خبرنگار: كبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی


1396/09/30
14:18:29
5.0 / 5
4768
تگهای خبر: سئو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین