سانسور مطالب غیراخلاقی یوتیوب

سانسور مطالب غیراخلاقی یوتیوب به گزارش فیكس سرور شبكه اجتماعی یوتیوب از این پس ویدیوها و كامنت هایی كه شامل پیام های غیراخلاقی و یا سوءاستفاده جنسی از كودكان باشد را حذف و سانسور می كند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت theverge، هفته گذشته این وب سایت درباره مشكلاتی كه از مدتها پیش در شبكه اجتماعی یوتیوب رخ داده بود، گزارش داد كه ویدیوهایی در این شبكه اجتماعی محبوب و پرطرفدار یوتیوب منتشر می گردد كه ممكن است به وسیله این ویدیوها یا كامنت و نظراتی كه سایر افراد در زیر آن می گذارند، كودكان در معرض سوءاستفاده های جنسی و یا ارتباط با افراد بزرگسال سوءاستفاده گر قرار بگیرند.

طبق این گزارش ها، كودكان و نوجوانان زیر سن قانونی كه اقدام به انتشار و ارسال ویدیوهایی نظیر تصاویر ورزش ژیمناستیك می كنند، ممكن است توسط افراد بزرگسالی كه در زیر این ویدیوها نظر می دهند، در معرض سوءاستفاده های جنسی و ارتباطات غیر اخلاقی قرار بگیرند.

این افراد به منظور تولید ارتباط و سوءاستفاده از كودكان و نوجوانان در ویدیوهایی كه حاوی تصاویر شخصی از كودكان و نوجوانان، نظر و كامنت گذاشته و بدین وسیله راهی برای ارتباط با آنها تولید می كنند.

طبق گزارش های انتشار یافته از جانب یوتیوب، خیلی از این ویدیوها صدها و هزاران بار مورد مشاهده قرار گرفته اند و احتمال می رود خیلی از سوءاستفاده گران بدین وسیله از كودكان و نوجوانان استفاده های ابزاری كرده باشند و این امر باعث گسترش و استفاده های غیر اخلاقی از این شبكه اجتماعی شده و می گردد.

بنابراین خیلی از كاربران اخلاق مدار و كمپین های حفاظت از حقوق شهروندان و كودكان در فضای مجازی به درخواست از یوتیوب اقدام كرده و خواهان مقابله و اتخاذ اقدامات جدی توسط این شبكه اجتماعی علیه انتشار این ویدیوها و نظرات غیر اخلاقی شده اند.

شبكه اجتماعی یوتیوب هم به منظور مقابله با انتشار هرگونه پست غیر اخلاقی، در بیانیه ای اعلام نموده است با اینكه تابحال هم از انتشار چنین پست هایی جلوگیری بعمل می آورده است، اما از این پس هم می خواهد سیاست های جدید و جدی تری را اتخاذ كند تا بدین وسیله سوءاستفاده گران و بیماران جنسی نتوانند از پلتفرم و درگاه این شبكه اجتماعی محبوب و پرطرفدار برای رسیدن به اهداف و نیازهای شوم خود استفاده كنند.

یوتیوب همینطور از اقدامات دیگری كه می خواهد به منظور جلب اطمینان خانواده ها انجام دهد، در این بیانیه سخن گفته است؛ منتقدان بسیاری پیشتر از نحوه انتشار محتوا و پست گذاشتن كودكان زیر سن قانونی از این شبكه اجتماعی انتقادات بسیاری كرده بودند و عنوان كرده اند كه حضور فعالانه كودكان در این شبكه اجتماعی باز به طور قطع به زیرساخت های كانون خانواده و اجتماع صدمه های جبران ناپذیری خواهد زد.

به نظر می رسد شبكه اجتماعی یوتیوب به منظور مقابله با فعالیت افرادسوءاستفاده گر و انتشار پیام های غیراخلاقی، از این پس باید درصدد اتخاذ تصمیمات و اقدامات جدی تری باشد تا رضایت خیل عظیمی از كاربران خویش را جلب كند. 

1396/09/05
01:40:00
5.0 / 5
6050
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین