گوگل و فیس بوك عاملان اعتیاد كاربران به اینترنت

گوگل و فیس بوك عاملان اعتیاد كاربران به اینترنت به گزارش فیكس سرور طبق گزارش های انتشار یافته، استفاده روز افزون از اپلیكیشن ها و شبكه های اجتماعی سلامتی روحی و جسمی كاربران را تحت تاثیر قرار داده است.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، به نقل از گاردین، شان پاركر – مدیر اصلی شبكه اجتماعی فیس بوك – در مصاحبه ای با گاردین اعتراف كرده است كه استفاده بیش از اندازه و روزافزون كاربران از شبكه های اجتماعی نظیر فیس بوك و گوگل سبب شده است آنها عادت اعتیاد گونه ای به استفاده از آنها پیدا كنند. این بدان معناست كه سلامتی جسمی و روحی كاربران شبكه های اجتماعی به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه افزود كه كاربران جوان بخصوص كودكان بیش تر در معرض خطرات و تهدیداتی هستند كه شبكه های اجتماعی برای آنها به ارمغان می آورد چون كه آنها هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ جسمی در بهترین وضعیت عمر خود قرار دارند و در صورتی كه در این شبكه های اجتماعی غرق شوند، صدمات و صدمه های جبران ناپذیری را در آینده ای نه چندان دور متحمل خواهند شد.
كلمه "اعتیاد به شبكه های اجتماعی" كلمه ای دور از واقع نیست، بلكه بر مبنای نتایج و یافته های نظر سنجی و تحقیقات صورت گرفته، می توان دریافت كه كاربران به طور متوسط گوشی هوشمند همراه خویش را حداقل ۱۵۰ بار در روز چك می كنند. به عبارتی دیگر، میزان میانگین استفاده از شبكه های اجتماعی برای كاربران اینترنتی، بسیار بیشتر از حد معمول است. بیش از ۱۵۰ بار چك كردن گوشی همراه هوشمند به معنای بیش از ۲ هزار بار كلیك كردن و لمس كردن صفحه گوشی به منظور چك كردن حساب های كاربری در شبكه های اجتماعی است.
بر اساس یافته های این پژوهش ها، بیشترین استفاده كاربران از شبكه های اجتماعی فیس بوك و گوگل بوده است كه این عدد و ارقام همچنان رو به رشد و افزایش است. طبق آمار انتشار یافته، بالغ بر ۲ میلیارد نفر در ماه و ۱. ۳ میلیارد نفر در روز از فیسبوك استفاده می كنند و بیش از ۱. ۵ میلیارد نفر هم از یوتیوب استفاده می كنند. سایر اپلیكیشن ها و شبكه های اجتماعی هم بالغ بر یك میلیارد كاربر را شامل می شوند.
شاید بتوان علت موفقیت ومحبوبیت روز افزون شبكه های اجتماعی گوگل و فیس بوك را در اهمیت به حریم شخصی، سهولت در استفاده و دسترسی كاربران جستجو كرد.
به طور كلی، می توان نتیجه گرفت شبكه های اجتماعی و اپلیكیشن های مختلفی كه این غول های تكنولوژی به بازار اینترنت عرضه نموده اند، سهم زیادی از استفاده اینترنت توسط كاربران را به خود اختصاص داده است و این امر سبب شده است متخصصان بهداشت و سلامت جوامع بین المللی در این خصوص ابراز نگرانی كنند و مقصران اصلی اعتیاد كاربران به اینترنت را غول های تكنولوژی عرضه دهنده این شبكه اجتماعی می دانند. 

1396/08/21
23:34:21
5.0 / 5
5285
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین