اعلام تاریخ جدید پیاده روی فضایی لغو شده

اعلام تاریخ جدید پیاده روی فضایی لغو شده فیکس سرور: ناسا اعلام نموده که پیاده روی فضایی لغوشده هفته گذشته به سبب راحت نبودن لباس، روز 24 ژوئن صورت خواهد گرفت.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، ناسا تاریخ جدیدی را برای پیاده روی فضایی انتخاب نموده است که آخر هفته گذشته به سبب راحت نبودن لباس فضایی به تعویق افتاده بود.
به نقل از اسپیس، «تریسی دایسون»(Tracy Dyson) و «مت دومینیک»(Matt Dominick) فضانوردان ناسا قرار بود در روز ۱۳ ژوئن، نودمین پیاده روی فضایی خودرا بیرون از «ایستگاه فضایی بین المللی» انجام دهند و تقریباً یک ساعت قبل از تماس برای لغو آن، بیشتر لباس های فضایی خودرا پوشیده بودند.
«دانا وایگل»(Dana Weigel)، مدیر برنامه ایستگاه فضایی بین المللی طی یک تماس مطبوعاتی در روز سه شنبه، ۱۸ ژوئن اظهار داشت: وقتی مت لباس را پوشید، کمی احساس ناراحتی کرد. ما نتوانستیم مشکل را در آن روز حل نماییم و این موجب شد که پیاده روی فضایی بمحض شروع شدن لغو شود و به سبب وجود احتمال خطر برای ایمنی فضانوردان ناتمام بماند.
حالا دایسون مقرر است پیاده روی فضایی را در روز ۲۴ ژوئن انجام دهد، اما این دفعه با «مایک بارات»(Mike Barratt) فضانورد ناسا همراه خواهد بود.
پیاده روی لغوشده، نخستین مورد از یک مجموعه پیاده روی فضایی بود که برای تابستان امسال برنامه ریزی شده اند، اما تاخیر پیش آمده به این معناست که خدمه ماموریت «اکسپدیشن ۷۱»(Expedition 71) حالا باید کار را تنها طی دو پیاده روی فضایی تکمیل کنند. بگفته وایگل، تامین اکسیژن ایستگاه برای سه پیاده روی فضایی اختصاص داده شده بود، اما در طول آماده سازی خدمه طی هفته گذشته تقریباً یک مخزن کامل اکسیژن مصرف شد.
وایگل اظهار داشت: در مورد تغییر ایجادشده از دومینیک به بارات باید بگویم که ناسا پیش تر برای بیرون رفتن بارات برنامه ریزی کرده بود. بدین سبب ما یک لباس برای او آماده کردیم. ما به این نتیجه رسیدیم که منطقی بنظر می رسد از تریسی و مایک در این مجموعه پیاده روی فضایی استفاده نمائیم.
دایسون و بارات در روز ۲۴ ژوئن وظایف برنامه ریزی شده برای پیاده روی فضایی هفته گذشته را تکمیل خواهند کرد که شامل بازیابی جعبه ارتباطی لطمه دیده و پاک کردن سطوح بیرونی ایستگاه بمنظور جمع آوری نمونه برای مطالعه ریزارگانیسم ها در محیط ریزگرانش شدید هستند. دومین پیاده روی فضایی این مجموعه که برای روز دوم ژوئیه برنامه ریزی شده است، روی جایگزینی مجموعه ژیروسکوپ ایستگاه، جابه جایی یک آنتن و تکمیل کارهای مقدماتی برای پیشرفت های بعدی «طیف سنج مغناطیسی آلفا»(AMS) تمرکز خواهد داشت.
پیاده روی فضایی دایسون و بارات برای روز ۲۴ ژوئن ساعت هشت بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی برنامه ریزی شده است و بطور زنده در صفحه اسپیس و وب سایت رسمی ناسا پوشش داده خواهد شد.
منبع:

1403/04/01
13:10:44
0.0 / 5
138
تگهای خبر: سایت , وب سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین