بخشنامه حمل دارو بوسیله سکوهای اینترنتی ابلاغ گردید

بخشنامه حمل دارو بوسیله سکوهای اینترنتی ابلاغ گردید فیکس سرور: بعد از کشمکش های فراوان، دستورالعمل حمل و عرضه دارو بوسیله سکو (پلتفرم)ها و کسب وکارهای اینترنتی بعد از امضای دو وزیر بهداشت و ارتباطات ابلاغ گردید.


به گزارش خبرگزاری فیکس سرور، این بخشنامه در ۱۲ ماده به تصویب رسیده و در آن قید شده است که از زمان ابلاغ به مدت ۶ ماه بصورت آزمایشی در استانهای منتخب اجرا می شود. بر این اساس متعاقبا استانهای مورد نظر توسط سازمان غذا و دارو تعیین و اعلام خواهند شد.
در این بخشنامه سازمان غذا و دارو موظف شده سرویس بروزرسانی شده داروخانه ها یا تایید به روز مجوز داروخانه های دارای درخواست را در اختیار سکوها قرار دهد. همین طور بر طبق این بخشنامه هرگونه فروش اینترنتی دارو توسط سکوها و وبگاه ها ممنوع و تابع مقررات اعلامی وزارت بهداشت اعلام شده است.
همین طور متولی پایگاه اطلاعات سلامت کشور و داده های حاصل از اجرای این دستورالعمل، وزارت بهداشت اعلام شده است.


در راستای پیگیری های خبرآنلاین از وزارت ارتباطات، مشخص شد که هنوز تصمیمی جهت استفاده از سکوهای اینترنتی فعلی و یا تاسیس سکوهای اینترنتی تازه از طرف وزارت ارتباطات و بهداشت اتخاذ نشده است؛ مهران عمرانی، روابط عمومی وزارت ارتباطات در این خصوص به خبرآنلاین اظهار داشت: « هنوز تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است؛ احتمال استفاده از سکوهای فعلی و یا فراخوان جهت شرکت در این طرح از طرف وزارتخانه وجود دارد.»
بر طبق این بخشنامه، سکوهایی مجاز هستند خدمات مربوط به سفارش گیری و تحویل دارو را بوسیله داروخانه های مجوز بهره برداری ارائه نمایند که دارای مجوز از اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی و عضویت در سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور بوده یا دارنده پروانه خدمات حمل و نقل، فناوری اطلاعات، هوشمند سازی از سازمان تنظیم مقررات ارتباطات ویدیویی باشند.
همین طور متصدیان شاغل در سکو، ملزم به گذراندن دوره های آموزشی فراهم شده توسط وزارت هستند و وزارت بهداشت مسول نظارت بر اجرا و چگونگی رعایت ضوابط فنی و ارائه گزارش تخلفات به مراجع صدور مجوز را به عهده دارد.
در ادامه این بخشنامه شرایط سکوها برای فعالیت در این زمینه اعلام شده است. در همین راستا نیز درج هر گونه تبلیغات و تشویق مستقیم و غیرمستقیم کاربران به مصرف فرآورده های دارویی ممنوعست.
227227


1403/02/12
15:17:13
0.0 / 5
277
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین