توسعه روشی برای بهبود مصرف انرژی در دستگاههای مخابراتی

توسعه روشی برای بهبود مصرف انرژی در دستگاههای مخابراتی به گزارش فیکس سرور، محقق ایرانی دانشگاه استنفورد با همکاری بنیاد علم ایران روشی را برای مدیریت و کنترل شبکه های مخابراتی با هدف بهینه سازی مصرف انرژی در دستگاههای مخابراتی را توسعه دادند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، حسین خلج، دانش آموخته دانشگاه استنفورد آمریکا و مجری طرح اظهار داشت: در سالهای اخیر و با عنایت به افزایش حجم اطلاعات در شبکه های مخابراتی به کارگیری بهینه و هوشمند ساختارهای نوین بیشتر از پیش مورد نیاز است. بر همین مبنا عملاً هیچ شبکه مخابراتی را نمی توان یافت که بتواند بدون به کارگیری از این ساختارها به صورت کارا سرویس عرضه کند.
وی ادامه داد: در این طرح، یک کانال چند کاربره در نظر گرفته می شود که در آن قابلیت همکاری میان گره های شبکه وجود دارد. این شبکه از راه یک شبکه وسیع تر به ساختار مرکزی شبکه متصل می شود. همینطور در این شبکه ها مشخصات بده بستان میان نرخ ارسال در کانال و بار ارتباطی در شبکه پشتیبان عرضه می شود.
خلج افزود: بل روش های متمرکز برای انجام همکاری، تمامی اطلاعات در یک گره تجمیع شده و گره مذکور به پردازش کل داده ها می پردازد. علاوه بر موارد گفته شده، کنترل از راه این شبکه ها هم از اهمیت خاصی بخصوص در شبکه های نسل پنجم برخوردار می باشد.
وی افزود: در این طرح به بررسی ساختارهای نوین به کارگیری شبکه های این حوزه پرداختیم. کاربردهای این حوزه به صورت زیربنایی، هم ساختارهای ابری موبایل و هم ساختارهای سلولی را که در نسل های ۵ و مابعد آن مطرح می شوند، شامل می شود.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، مجری طرح تصریح کرد: با گذر شبکه های مخابراتی از ساختارهای سنتی به ساختارهای نوین که بر مبنای قابلیت های انعطاف پذیری طراحی می شوند، احتیاج به شناخت عمیق تر این شبکه ها اهمیت ویژه ای یافته است و بعنوان دو نمونه اصلی این نیاز حیاتی میتوان به شبکه های موبایل نسل پنجم و شبکه های زیرساخت اشاره نمود.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، طرح تحقیقاتی «مدیریت و کنترل توزیع شده بر روی شبکه های مخابراتی» با هدف بهینه سازی انرژی و بهبود کارکرد دستگاههای الکترونیکی و مخابراتی با حمایت بنیاد ملی علم ایران انجام شد.
منبع:

1403/02/06
11:13:31
0.0 / 5
254
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین