حفاری هلیوم-۳ در ماه تا سال ۲۰۳۰ محقق می شود

حفاری هلیوم-۳ در ماه تا سال ۲۰۳۰ محقق می شود به گزارش فیکس سرور، یک استارت آپ به نام اینترلون(Interlune) می خواهد تا سال ۲۰۳۰ حفاری هلیوم-۳ در ماه را آغاز کند. بنیان گذاران این شرکت شامل کارمندان ارشد سابق شرکت بلو اوریجین(Blue Origin) و یک فضانورد از مأموریت «آپولو ۱۷» هستند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، یک استارت آپ نوپا به نام «اینترلون»(Interlune) در تلاش است تا به نخستین شرکت خصوصی تبدیل گردد که منابع طبیعی ماه را استخراج می کند و آنها را به زمین می فرستد.
به نقل از انگجت، اینترلون در ابتدا بر روی هلیوم-۳ که یک ایزوتوپ هلیوم بوجود آمده توسط خورشید از راه فرایند همجوشی است، تمرکز خواهد کرد، ماده ای که در ماه فراوان است.
راب مایرسون یکی از بنیان گذاران اینترلون و رئیس سابق بلواوریجین در مصاحبه اخیر خود اظهار داشت که این شرکت امیدوار است که با یکی از مأموریت های تجاری آینده ماه که توسط ناسا حمایت می شود، ربات حفار خویش را به کره ماه بفرستد.
به نقل از ایشان، برنامه اینست که تا سال ۲۰۲۸ یک کارخانه آزمایشی در ماه داشته باشیم و تا سال ۲۰۳۰ عملیات خویش را آغاز نماییم.
اینترلون این هفته اعلام نمود که ۱۸ میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرده است، همچون ۱۵ میلیون دلار در آخرین دور جمع آوری سرمایه خود به رهبری شرکتی به نام سون سون سیکس(Seven Seven Six) که یک شرکت سرمایه گذاری است که توسط الکسیس اوهانیان بنیانگذار ردیت(Reddit) تاسیس شده است.
منبعی که این شرکت آنرا هدف قرار می دهد، یعنی هلیوم-۳، می تواند در زمین برای کاربردهایی مانند رایانش کوانتومی، تصویربرداری پزشکی و شاید روزی بعنوان سوخت برای رآکتورهای همجوشی مورد استفاده قرار گیرد.


هلیوم-۳ توسط بادهای خورشیدی به ماه منتقل می شود و تصور می شود که روی سطح ماه به صورت محبوس در خاک باقی می ماند، در حالیکه وقتی به زمین می رسد توسط مگنتوسفر زمین(مغناطیس سپهر) مسدود می شود.
مغناطیس سپهر منطقه مغناطیسی پیرامون یک جرم فضایی است. سیاره زمین و سیاره های عطارد، مشتری، زحل، اورانوس و نپتون دارای مغناطیس سپهر هستند. مغناطیس سپهر هنگامی شکل می گیرد که جریانی از ذره های آبستن مانند بادهای خورشیدی در برهم کنش با میدان مغناطیسی ذاتی یک سیاره یا یک جرم مشابه منحرف می شود. زمین و دیگر سیاره های دارای میدان مغناطیسی ذاتی بوسیله ی یک مغناطیس سپهر احاطه شده اند. به عبارت ساده تر، مغناطیس سپهر به انرژی هایی می گویند که از قطب شمال از هسته زمین بیرون شده و از قطب جنوب به هسته زمین بازمی گردند.
هدف استارت آپ اینترلون حفاری مقادیر زیادی از خاک ماه معروف به رگولیت، پردازش آن و استخراج گاز هلیوم-۳ است که سپس به زمین ارسال خواهد شد.
اینترلون در کنار ماشین حفار ماه اختصاصی خود درحال برنامه ریزی یک مأموریت فرودگر رباتیک برای ارزیابی غلظت هلیوم-۳ در محل انتخاب شده روی سطح ماه است.
مایرسون در اطلاعیه ای اظهار داشت: برای نخستین بار در تاریخ، برداشت منابع طبیعی از ماه از نظر فنی و اقتصادی امکان پذیر شده است.
قابل ذکر است که تیم موسس اینترلون شامل مایرسون و گری لای از مهندسان ارشد سابق شرکت بلو اوریجین هستند که با هریسون اچ. اشمیت فضانورد مأموریت «آپولو ۱۷»، ایندرا هورنسبی مدیر سابق شرکت راکت لب و جیمز آنتیفایف که روی پروژه بالن مرتفع شرکت الفبت کار کرده است، همکاری می کنند.1402/12/27
13:58:32
0.0 / 5
169
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین