چالش حفظ تناسب اندام در فضا برای خدمه آرتمیس 2

چالش حفظ تناسب اندام در فضا برای خدمه آرتمیس 2 به گزارش فیکس سرور، در بین تمرین های خدمه «آرتمیس ۲» به منظور آماده شدن برای مأموریت، یک چالش مهم، حفظ کردن تناسب اندام در فضاست که باید زیرساخت های مورد نیاز آن فراهم شوند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، از شبیه سازها گرفته تا تنقلات فضایی، فضانوردان «آرتمیس ۲»(Artemis 2) در تلاش هستند تا قبل از این که در سال ۲۰۲۵ به سطح ماه بروند، همه جنبه های زندگی کردن در ماه را تمرین کنند.
به نقل از اسپیس، «جرمی هانسن»(Jeremy Hansen) فضانورد آرتمیس ۲ در مقر «آژانس فضایی کانادا»(CSA) اصرار کرد که هنگام آماده شدن برای این مأموریت بزرگ، همه جزئیات مهم هستند چونکه این نخستین سفر به ماه از سال ۱۹۷۲ است که انسان ها را به همراه خواهد داشت.
هانسن به خبرنگاران اظهار داشت: تمرین مداوم به ما کمک می نماید تا مهارت های خویش را قوی نگه داریم و خویش را به چالش بکشیم. ما دائما در یک محیط عملیاتی هستیم که در آن باید تصمیم بگیریم.
هانسن از آژانس فضایی کانادا و سه فضانورد ناسا در مدل هایی از کپسول «اوریون»(Orion) زندگی می کنند تا یاد بگیرند که چگونه با خیال آسوده در مکانهای تنگ مانور دهند. در بین وظایف آنها یک کار پیش پا افتاده و در عین حال ضروری وجود دارد که یادگیری نحوه حفظ کردن تناسب اندام در یک فضای کوچک و در حالت همیشه شناور است.
باآنکه فضای اوریون ۶۰ درصد بیشتر از کپسول های مأموریت «آپولو»(Apollo) در دهه های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ است اما به جای سه فضانورد باید چهار فضانورد را حمل کند. با این وجود، اجرای هر طرحی یک چالش خواهد بود.
هانسن با اشاره به این که وسایل شخصی محدود او شامل یک گردنبند با عکس همسر و سه فرزندش است، اظهار داشت: ما از نظر فضا بسیار محدود هستیم و این تعیین می کند که چقدر فضا برای آوردن وسایل داریم.
کپسول اوریون تنها ۸.۹ متر مکعب فضا دارد و شبیه به اتاق خواب کوچکی است که در مناطق شهری مانند نیویورک یا سنگاپور دیده می شود. در صورت اضافه کردن کامپیوتر ها و تجهیزات، آن فضای کوچک به سرعت کوچک تر می شود.
با این استانداردها، «ایستگاه فضایی بین المللی»(ISS) با اندازه یک خانه دارای شش اتاق خواب، فوق العاده جادار به نظر می آید. اوریون برای هیچ یک از دستگاه های ورزشی بزرگی که هم اکنون ایستگاه فضایی بین المللی در اختیار دارد، فضایی نخواهد داشت. این دستگاهها عبارتند از یک تردمیل با تسمه هایی برای پایین نگه داشتن فضانوردان درحال دویدن، یک ترازوی پیستونی برای مقابله با بی وزنی و یک دوچرخه ورزشی. در مجموع، تجهیزات ورزشی به فضایی نزدیک به سه برابر کپسول اوریون نیاز دارند. بنابراین، به فکر جدیدی نیاز است.
یک چاره مناسب، دستگاه ورزشی معروف به «فلای ویل»(Flywheel) است. نسخه های فلای ویل حداقل از سال ۲۰۱۶ وجود داشته اند. نسخه امروزی فلای ویل، زیر دریچه کناری اوریون قرار گرفته که برای ورود و خروج طراحی شده است.
در یک فضای کوچک واقعی، هنگامی که فضانوردان در روز پرتاب به داخل می آیند، فلای ویل مانند یک پله عمل می کند. خدمه روزانه ۳۰ دقیقه را برای انجام دادن اسکات و ددلیفت با بهره گیری از ریسمان های روی دستگاهی صرف می کنند که عملکرد یویو را دارد. همچنین، تنظیمات ساده به فلای ویل امکان می دهند تا بعنوان یک دستگاه پارویی عمل کند.
فلای ویل


منبع:

1402/11/27
15:25:55
0.0 / 5
280
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین